Fearlessintents blogg



Kille, 32 år. Bor i Tungelsta, Stockholms län. Är offline och var senast aktiv: Idag 07:10

Fearlessintent

Senaste inläggen

Omständlig framgång?
2 oktober kl. 21:16
Sjukskriven
13 september kl. 18:08
Snart kanske
21 augusti kl. 19:47
Semesterns sista dag
10 augusti kl. 21:27
Av och på
4 augusti kl. 14:19
Helvetet i levande tillstånd
30 juli kl. 18:46
Asbestluft
14 juli kl. 15:45
Ligga?
8 juli kl. 15:46
Nuläget
3 juli kl. 13:20
Overkligt
25 juni kl. 19:33
Visa alla

Fakta

Civilstatus: Singel
Läggning: Straight
Intresse: Musik
Bor: Med föräldrarna
Politik: Vänster
Dricker: Öl
Musikstil: Metal
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2022-07-22

Sommaren

Jag har haft ett sommaruppehåll från bloggen, men nu är jag tillbaka. Jag behövde en paus för att njuta av sommaren så mycket som möjligt innan jag satte mig ner och skrev något.

Tyvärr har sommaren varit rätt kass. Jag har mest hållit mig inomhus och inte haft lust att gå ut på grund av dåligt väder, låg motivation och ett allmänt "sisådär- mående".

Det enda som kändes kul var midsommar, men efter det har jag inte haft mycket egen tid och känt mig instängd. Jag letar fortfarande efter ett jobb, men det har knappt funnits några annonser ute den här sommaren. I juli mådde jag sådär. Regnet har bara öst ner och jag har knappt badat. Jag har mest åkt runt i bilen och muttrat för mig själv om allt som irriterar mig.

Men det finns också några positiva saker att berätta. Jag har äntligen sålt min gamla bil som stått på farsans lager i två år. Det var en lättnad att bli av med den där skrothögen till racerbil. Jag har också beslutat mig för att ta en paus från alkoholen på obestämd tid, är uppe i 23 dagar nu och tänkte fortsätta så tills jag fått ordning på saker och ting.


Logga in för att kommentera
Forevernowon Tjej, 38 år

Låter ändå bra det jo sommaren har varit väldigt regnigt för de mesta har inte heller hunnit badat alls lite trist de men hoppas du mår bra ändå ?:) välkommen tillbaka till bloggen saknat dig och dina inlägg

Fearlessintent Kille, 32 år

Det har varit lite upp och ner sedan jag valde att ta ett uppehåll. Men det känns ändå som att det sakta men säkert börjar gå åt rätt håll med mitt humör och mitt allmänna mående.

Hoppas att allt är bra med dig också. :)