Fearlessintents blogg



Kille, 32 år. Bor i Tungelsta, Stockholms län. Är offline och var senast aktiv: Idag 19:43

Fearlessintent

Senaste inläggen

Helvetet i levande tillstånd
30 juli kl. 18:46
Asbestluft
14 juli kl. 15:45
Ligga?
8 juli kl. 15:46
Nuläget
3 juli kl. 13:20
Overkligt
25 juni kl. 19:33
Allt fint har ett slut
5 juni kl. 23:28
Nygammal tillvaro
1 maj kl. 14:28
600 dagar nykter
24 mars kl. 14:10
Gråa hår!?
15 mars kl. 20:21
Februariröra
24 februari kl. 22:57
Visa alla

Fakta

Civilstatus: Singel
Läggning: Straight
Intresse: Musik
Bor: Med föräldrarna
Politik: Inte valt
Dricker: Öl
Musikstil: Metal
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2022-07-22

Event

Fearlessintent har inte lagt till några event än.

7 år senare

Klart att den här dagen fortfarande påminner mig om allt det där som hände. Hur jag än försökt att tänka på annat eller försökt glömma allt som hände den där dagen så sitter det tyvärr fortfarande efter alla dessa år.

Fattar inte, det är så orelevant och oviktigt för det liv jag lever idag. Men fortfarande så hör jag de där orden, ser det där ansiktet, det pilgifts-röda håret och ser det där hånfulla leendet efter att orden yppats.

Hur lång tid ska det ta? Hur djupa vart de där gamla såren? Hur många 3e Januari dagar ska behöva gå innan denna dag förknippas med något annat än tårar, ilska och frustration? Funkade aldrig KBTn eller har jag bara trillat tillbaka i gamla mönster?

Vet inte, känns som att jag aldrig lär glömma det. Önskar att denna dag var förknippat med något roligare än det där.


Logga in för att kommentera
Forevernowon Tjej, 38 år

Aw förstår att livet är inte alltid lätt men finns om du behöver prata <3

Fearlessintent Kille, 32 år

<3