varulvsflickans blogg



27 år. Bor i Lund, Skåne län. Är offline

varulvsflickan

Senaste inläggen

ec altså. .. och stulen dator drama
22 juni 2016 kl. 00:38
känn dig som hemma
30 maj 2016 kl. 23:13
bibolär kaos skit dag
28 maj 2016 kl. 17:25
va fan
24 maj 2016 kl. 13:57
vuxenlivs panik lol
18 maj 2016 kl. 19:44
Familjemiddags ångest
17 maj 2016 kl. 19:54
tönten på skol intervjun
17 maj 2016 kl. 00:51
sex presssss
6 maj 2016 kl. 20:46
Hur jag hanterar ångest
2 maj 2016 kl. 23:15
sen valborg update
2 maj 2016 kl. 21:47
Visa alla

Fakta

Civilstatus: Kär
Läggning: Bisexuell
Intresse: Teckna
Bor: I skogen
Politik: Röd
Dricker: Öl
Musikstil: Allt
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2015-06-03

Event

varulvsflickan har inte lagt till några event än.

sex presssss

på senaste tiden har jag sett fler och fler bilder och blogg inlägg om att tillfredsställa sin man ?


jag som själv hade sex vid tidig ålder känner att många av dessa bilder och texter pressar på unga.
när jag gick i sexan var det redan tal om oskulden och att den var något fullt som bara skulle göras som en läxa inget gnäll bara gör det.
även alla historier om blodet smärtan och att man bara skulle bita i hop och låta honom utföra sina behov.

så när jag ser sånna bilder som säger att man ska ha sex med sin man för att han ska stanna blir jag kort sagt ledsen. om jag hade sluppit all på tryckning om sex hade jag kanske inte haft så fuckt up relationer med folk som utnyttja mig. även det faktum att jag idag lider av smärta vid samlag kan bero på sex utan lust. så why är det ok att lägga upp sånt varför säger ingen till intstagram bryr sig inte om man anmäler I promise. när det leder till så mycket smärta hos yngre och unga människor som är osäkra och oerfarna.


Logga in för att kommentera
ANDRS Kille, 29 år

Människor uppmanar andra att behandla sina medmänniskor bra. ÅH NEEEJ

varulvsflickan 27 år

ÅH NEEEJ någon som inte läser texten ordentligt. Jag vet inte om du kallar ofrivilligt sex och grupp tryck att bry sig om medmänniska, särskilt om det leder till destruktiva beteende och problem med underlivet en åkomma som blir allt vanligare för unga tjejer som har sex utan att vara kåta. Eller att du hänger upp dig på bilden som ja kanske kan ses som att bry sig om medmänniskor om det inte var så att vi tjejer hela tiden får så mycket press på oss om sex och tillfredsställa andra att vi glömmer bort att ta hand om sig själv är det viktigaste . Sen hittade jag inte den brilliant provocerande bilden som jag nämnde tidigare med att tillfredsställa sin man så han inte lämnar dig men ja även den första bilden är provocerande nog om man nu är kvinna eller är öppen nog att se strukturerna i samhället och var förtryck och bakgrunden måstes ta hänsyn till.