Styrketräning
Min absoluta favorit är när ett gäng "coola killar" har tränat klart tillsammans, bär stora stora väskorna på axlarna, sen tar dom fram... EN BANAN.
Hahahahha
:(
Blir så ledsen. Dödar all attraktion.
Tonfisk däremot. Svinbra kukmat. Visste ni att en berömd porrskådis som är en av dem mer välhängda grabbarna i branschen sa att han hade tonfisken att tacka för sin brutala prestationsförmåga?
Det finns beskrivet i Jenna Jamesons självbiografi. Han knullade i några timmar, åt fyra-fem burkar tonfisk. Gick loss igen.
Ja du får dessutom 1 cm längre kuk per år om du äter tonfisk regelbundet.
Jag var faktist allvarlig Andreas.
Mm för tonfisken har en sån unik energigivande effekt som ingen annan mat i hela världen! Klart han bara tyckte om just tonfisk å därför åt det. Finns massa annan extremt mer potent mat när det kommer till att ge energi och att göra en alert.
Spekulerade faktist ett bra tag i den tanken.
Smått sugen på att dra ihop ett forskningsprojekt finansierat av staten där 10 välhängda grabbar får delta, 5 av dem får en ökad ranson av tonfisk i sin kost och den andra inte.
Ska vi se vem som kan ligga längst!
Jag menar, folk får ju bidrag för allt möjligt av staten. Detta är fan ett minst lika dugligt projekt som annat.
Vad får dom andra då?
Han har ju energireserver han samlat under hela veckan. Är han allmänt uthållig kan han ju bara vila en stund, sen köra igen. Han hade lika bra kunnat äta typ kokosfett, snickers och en hamburgare.
Sen åt han just tonfisk å sa "det var tonfiskens förtjänst".
Jag har inget emot tonfisk :( Är bara kritiker berglund, och jag anar att han bara sa sådär för att det var just det han åt. Hade han ätit en kiwi hade han sagt att det var kiwifruktens förtjänst.
Faktum är att just tonfisk är en riktigt usel energikälla, just för att det är en så lätt produkt med i princip bara vatten och protein.
någon som är erfaren på periodisk fasta och har nå grymma tips?
Citat från Amex:
någon som är erfaren på periodisk fasta och har nå grymma tips?
Vilket upplägg tänker du dig?
Pumpa upp till jul med jesus.
Ska dekorera min julgran.
"Kul" att färgtatuera den som en liten julgran, hehe.
Vill ha bilder på allas julgran
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet