Styrketräning
Kör med ett ben i taget då?
mind-blown, har seriöst inte tänkt på det, tack xD
Ja, nu får man satsa på 130kg/ben
Det här var ju intressant.
mycket som händer i tråden vettu
haha
Är leg extension din favoritövning för ben?
Tycker att det är en väldigt skön övning då det verkligen går att koncentrera arbetet till quadsen. Perfect för att göra bra kontraktioner ju.
Väldigt smärtsamt kan det bli, men på ett skönt sätt. För vi alla gillar ju BDSM på gymmet - där är vi alla undergivna slynor som tänder på smärta.
En av de, 4x10 på 130 så brinner de som satan, bäst juh
BDSM-träning.
Träningar är fan SM-aktigt
Kör du bara tungt ir (inte LR, är 12, tror det är ett i och inte L, men tänker inte på hur ir skulle kunna betyda eller)?
Skönt om du vill ha börn som i burn genom att köra typ 3 x 20 pre-exhaust sen squatta lite, sen gå tillbaka till leg extensions igen och köra 5 x 15-20 med lägre vikt tills du börjar gråta.
Samma med vader, där kan man verkligen börja gråta.
Jag kör squat, benpress, leg extension, leg curl, minst 2 övningar på vader sen tillbaka till benpress, typ 2 gånger i veckan, ben är ju bäst
Vad underbart det låter. Har du kört samma hela tiden eller?
Kanske kan vara skönt om du tränar ben två ggr i veckan att splitta upp. Köra ett pass för quads och ett separat pass för hams. Du tränar ju ändå ben 2 gg/v så då har du ju tid för det. Kanske kan ta dig till nästa nivå om du tröttnat på det du gör nu.
I DONT KNOW JUST A TIP
hade 2-3 dagar med mildare kaloriintag. Känner svagheten genast - min tyngdlyftning gick åt helvete idag och jag vet inte längre vem jag är eller vad jag gör med mitt liv...
såhär känner jag mig ... http://i.imgur.com/Okwpd.jpg
Förutom att Zyzz inte kommer och ger mig hopp. Och byt ut OHP mot squats.
Tycker mest om att köttbullar och spagetti ramlar ur hans fickor xD
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet