Före och efter (Styrketräning)
Är nog för de flesta svårt att nå den nivå de vill ligga på. Det finns väll få människor som verkligen är helt nöjda med sin kropp helatiden. Det är alltid något som är fel! xD
Citat från Charliedahlie
efter bilden var minst sagt dålig.
en annan.
[ img]http://imageshack.us/m/593/1725/img6066v.jpg[/img]
Åh, fan vad bra jobbat. Jag väger omkring 96 nu, visserligen en del muskler, men är ändå överviktig och otränad.
Har tränat sammanlagt ett år, men detta på sammanlagt typ 2½ år, borde verkligen sätta igång igen nu. Dock så tror jag att det är mitt matintag som är huvudproblemet, äter för mycket.
Åh, fan vad bra jobbat. Jag väger omkring 96 nu, visserligen en del muskler, men är ändå överviktig och otränad.
Har tränat sammanlagt ett år, men detta på sammanlagt typ 2½ år, borde verkligen sätta igång igen nu. Dock så tror jag att det är mitt matintag som är huvudproblemet, äter för mycket.[/i]
Prova börja träna MYCKET kondition och skit i ALLA kolhydrater (Inge socker etc). man kan fan äta hur mycket som helst och vikt ökning är fysiskt omöjligt. That's how i did it. Gick dock inte i skolan under denna tid så jag vet itne hur Inga kolhydrater fungerar för hjärnan, menmen!
Citat från Charliedahlie
efter bilden var minst sagt dålig.
en annan.

Nice man! :D
Bulken går framåt, 90 kg and counting.
Citat från Lantis
Citat från kraken
63 kg, aldrig rört mig i hela mitt liv, utan skol gympan
http://data.fuskbugg.se/skalman02/4dcc1ea176649_Foto%200078.jpg
83 kg tränar 5 dagar i veckan, tog mig dryga året.
http://data.fuskbugg.se/skalman02/4dcc1ead3199b_Bild%202011-04-30%20kl.%2020.25.jpg
83 kg så smal hmmm och på ett år hmmmmm?!?
Powerlifter här, massan lurar ögat förbannat mycket. Tar mer i allt än vad man tror
ge mig tips på bra diet. Måste man skippa kolsyrad dryck :(
Min diet har funkat riktigt bra för mig, vilket är följande:
Havregryns gröt gott med äpplebitar och kanel (morgon) + 1 - 2 moröttter till
x4 - 8 Grova rostbröd med 4 - 8 stekta äggvitor på och skinka (mellanmål)
Middagsmat / lunch mat: Kyckling filé/vingar/bröst, lax filé, Torsk filé, Matvete, fullkorns couscous, pasta eller makaroner. + morötter, spinat eller broccoli.
kvällsmat: Blir oftast lite äggvitor och fullkornspasta eller ett par grova mackor med skinka och en banan till.
Dryck till/mellan målen: Vatten, Kaffe, Proteindink
sedan käkar jag mycket frukt och nötter mellan målen.
Medans du självklart går på gym? Nu är det så att jag bara vill springa under denna sommaren, lyfter lite vikter kommer jag säkert också göra, antar att det gör ett okej rus för kroppen så att den håller sig i form iallafall?
jadå, jag gymmar inget. tränar bara lite hemma för skojj skull :)
kul tråd ^^ keep it up !
Jag tycker de flesta i den här tråden såg bättre ut innan de började med styrketräningen. :/
Idiot: Dayuum.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet