Sverigedemokraterna
Citat från u_suck_tbh
Dom hade typ 5 supporters som var och tittade på Jimmie när han var i Örebro.
Deras fattiga närvaro i median sen valet 2010 kommer inte gynna dom inför omvalen.
Om man dessutom räknar in att många riksdagsledamöter har hoppat av så tror jag inte att deras chanser är så jättestora tbh
Men vi får väl se
I undersökningarna som görs så ligger SD mellan 5 & 7.5% för tillfället
http://www.demoskop.se/filearchive/1/1596/201105%20V%C3%A4ljarbarometer%20%C3%96ver%20tid%201998-Maj2011.pdf
Cool, cool
Har fortfarande mina tvivel, men är ingen analytiker ;)
dåligt förutom att dom e det ända partiet som vågar ta upp invandraingsfrågan :)
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article13011601.ab
SD-politiker vill införa mansdag
Ingenting är bra för dem verkar det som...
Jag tror att SD är infiltrerade av judarna...
PÅ MED FOLIEHATTARNA!
Citat från TPFotografen
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article13011601.ab
SD-politiker vill införa mansdag
Citat från TPFotografen
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article13011601.ab
SD-politiker vill införa mansdag
Nästa biten är att det redan finns...
http://sv.wikipedia.org/wiki/Internationella_mansdagen
SD: Keeping up to date.
Citat från Viridian
Citat från lilyxo
dåligt förutom att dom e det ända partiet som vågar ta upp invandraingsfrågan :)
Nej, alla partier tar upp den frågan, bara att dom inte gör det på det sättet som SD gör. SD skriker "hallå varför säger ingen att invandring är dåligt:c".
hahahahaha
Ja vad SD har att säga i frågan är ju faktiskt irrelevent. Nu sa hon ju att det var det enda partiet som tar upp invandringsfrågan, vilket inget parti har gjort sen tidiga 90-talet.
Mansdag = jämställdhet.
Varför ska kvinnorna få sin egna dag men inte männen? Män är också människor som kan bli behandlade precis likadant som kvinnorna, fast sällan i samma utbredning.
Helt klart in med en mans-dag. Bort med all jävla feminism.
Ta bort kvinnodagen istället.
Och hans argument är så jävla idiotiska.
Citat från Terrorstorm
[i]Mansdag = jämställdhet.
Varför ska kvinnorna få sin egna dag men inte männen?
Du förstår väl att det är för att resterande 264/365 dagar är, underförstått, mansdagar?
Nä skämt åsido, antingen har man en kvinnodag eller en mansdag tycker jag, men jag förstår tanken. Kvinnor har länge ansetts mindre värda än män och så vidare, så därför ville man väl betona kvinnors rättigheter eller så, men jag tycker inte att det är rätt sätt att göra det på.
OnT: Jag tycker verkligen inte om Sverigedemokraternas ideal och idéer. Jag anser att vi har råd att ta in invandrare, eftersom let's face it, den delen av Sverige som måste oroa sig över mat varje dag är otroligt liten och kan få hjälp (tror jag?) och de flesta av oss har en högre levnadsstandard än många andra länder, så jag tycker det är bortskämd idioti att säga att vi måste spara de pengarna. Jag tycker det är fel att någon ska ha mer rätt att leva i ett tryggt land som sverige än någon annan bara för att den första råkade födas av svenskar.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet