Styrketräning
Hahahaha!
Esch, ta det lugnt. Vi andra springer några varv åt dig!
För övrigt, vilka av er som nyligen (senaste månaderna, halvåret) börjat styrketräna kör med bulk? Visst ser ni till att unna er kombinationer som baconmackor med oboy, chipspåsar med ben & jerrys, smörgåstårtor och diverse pastasallader?
Haha, när jag bulkar så äter jag ändå inte onyttigt, snarare väldigt mycket mat, bara..
Närmaste jag kommer till att "unna" mig är mörk choklad, naturgodis och någon glass ibland.
Annars är jag löjligt svag för sushi och thaimat som jag äter bra av när jag är sugen.
makaroner
de riktigt plastiga jävlarna
måste gå härifrån kommer äta upp mina hädner snart
hedå!
Haha!
Ja, men typ. Alltså, om jag bulkar så äter jag hellre en fet jävla köttbit än typ godis eller chips.
Överlag så är jag ingen sötsaksmänniska, föredrar mat.
Det onyttigaste jag slänger i mig under bulk är väl någon slabbig pizza eller något, ibland.
more... more...
talk calories to me...
Kommer nog inte heller att äta massa skräpmat när jag ska bygga muskler. Onödigt att lägga på sig massa onödigt fett i onödan.
Onödigt,
onödan.
Fast, att hålla cirka 200-300 kcal över dagsintag kräver faktiskt ganska mycket. Varför då inte unna sig en god påse mandelchips eller en hembeställning vårrullar, sushi och sötsur kyckling med ett berg av ris? Om syftet ändå är att ligga på ett överskott för att optimera återhämtning.
Har alla samma uppfattning om "bulk" förresten. Bulk är väl typ att man äter jävligt mycket medan man tar en paus från träningen för att sedan börja bygga med lite mer "kött" på kroppen?
TYYYYYYST, NU VILL JAG HA RIS MED MASSA RÖDCURRY AND SHIIIIT!
Citat från Wrargh
Fast, att hålla cirka 200-300 kcal över dagsintag kräver faktiskt ganska mycket. Varför då inte unna sig en god påse mandelchips eller en hembeställning vårrullar, sushi och sötsur kyckling med ett berg av ris? Om syftet ändå är att ligga på ett överskott för att optimera återhämtning.
Jo, absolut. Jag vill dock hålla koll på kalorierna så gott det går, så fyller oftast ut med lättglass eller ostkaka för att lägga mig säkert på det överskottet.
Men sen hur länge man orkar med det, det är en annan fråga. ;D Leangain vs deffa bort en bulkmage, hm.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet
