Styrketräning
drygade dock i ÄRLIGHETENS namn åt pwo
pwo e för lamers, period ;D;;D;D;D hate me
om jag gör 20^43 crunches på morgonen och klarar Bara 10^42 på kvällen efter ja ha dragit kvälls runken ;D kommer Det ge Resultat då? eller gör ja det bara i onödan ? ^^
Tack sam, för svar! ^^
Förstår varför du hatar på PWO. Har själv slutat använda det då stickningarna mest bara distraherar mig.
Min pwo är kaffe haha. I'm a simple man. Det enda jag tar som tillskott är kreatin. Men sen är jag ju rätt fattig också. My gains might suffer 'cause of this.
Det är för att din kropp är van vid beta alaninet. Hann avvänja mig på de två veckorna jag var sjukskriven och can't be bothered att börja använda pwo igen. Dricker hellre en nocco eller någon annan meme-dricka innan träningen och nöjer mig med det.
Nja, fick aldrig i början heller. Känner helt enkelt inte av det
Citat från Snowing:
Det är för att din kropp är van vid beta alaninet. Hann avvänja mig på de två veckorna jag var sjukskriven och can't be bothered att börja använda pwo igen. Dricker hellre en nocco eller någon annan meme-dricka innan träningen och nöjer mig med det.
Haha, kille på mitt jobb går runt med såna gula aluminiumburkar, brukar hitta dom på träpallar och handtruckar. Antar att han fallit för memen. Jag provade en sån dricka en gång och den smakade förmodligen rävpiss? Jättesurt.
Yeah, de flesta smakerna brukar smaka råttgift men päronsmaken brukar smaka ungefär som alkoholfri päroncider, oavsett tillverkare.
Nocco är nice. Iaf päron, Cassis.
Sedan finns det ju pwo utan beta alanin.. mer "pump" pwo. Typ "fucked up pump" så fåru agmatin, arganin och citrulin (tror jag) o lite koffein.
Jag gillar att ta pwo nån gång i veckan..Torsdagar går jag upp fem och är på gymmet ungefär 12 timmar senare..Då bevövs ofta en liten boost!
möjligen en ny muskel funnen. enligt videon så ska det vara en egen enhet och bevismaterialet skulle då vara det egna nervsystemet. vissa påstår att d bara e en del av quadsens mellersta muskelbuks fäste. men det lär inte stämma eftersom rectus femoris redan har ett sjukt tydligt fäste rakt på skålen.
OK -.- do what u want coz a quadriceps is free, you are a quadriceps
https://www.facebook.com/DailyAnatomy/videos/735016036669778/?hc_ref=PAGES_TIMELINE¨
allt låter mkt rimligt, vi har ju redan en big fat tensor på utsidan som stabiliserar hela benet, så d logiskt att vi har en minitensor inuti också för att strukturerar upp en miljard muskelbullar på djupet likaså.
min opinion ang. pwo var mer ur psykologiska perspektivet. som synthol berättar om tillfällig användning vid behov, aa det kan va rimlig användning. dock hade d varit bättre att inte träna om du e så trött att du måste ta pwo för att orka öppna ögonen så mkt som du behöver för att fokusera rimligt när du tränar. men men, alla har inte privilegierade liv nog att kunna ha så bra utsikter varje jävla dag att de är pigga när d e dags å träna. mby skip that day eller se till att vara i bättre skick vore mer optimalt säger jag som att det vore objektiv fakta, vilket jag också påstår att det är. örfila mig hur mkt ni vill, ofc medveten om att det där uttalandet e beroende av träningspassets specifika ändamål, aka om en e galen i hövve å bara tränar för att bränna energi så sure aa då e d bättre å träna med pwo än att ta rest day. men när ja snicker så snackar ja alltid ur perspektivet at träna så hälsosamt och effektivt som möjligt.
aja back to the start; att använda pwo kan lätt leda till ett psykologiskt beroende av att använda pwo för ofta av de uppenbara skälen (sorry om d ej uppenbart för some readers). samt i would never go for a false pump som inte är byggd av kroppens egen igångsättning som är synkad med den fysiska ansträngningen du utför. en jämförelse skulle tex vara att träna med betablockare å ligga på en träningsnivå som kräver puls 180 men dina blockare allowar bara 150 puls, aka u will get rekt. aka pwo = ger din kropp tron av att den kan palla träna en nivå som tex requirar 180 puls men din kropp är egentligen inte in the right state eftersom det e pwo som tagit upp ditt fokus till den nivån, å inte kroppen som sj accelererat upp dit = u might get rekt.
"aaa men vadå min idol bodybuilder använder pwo" aa och om en e något källkritisk vet en också hur svårt d e att finansiera sin träning som roidad bodybuilder som har d som karriär. u gotta promote them products to pay ur roid bills. och de som använder pwo av rent eget intresse; aa synd vissa dör väldigt tidigt också, men ofc andra som lever bra å klarar sig oskadda. Dock alltid risk att något överbelastas.
pros: a fake high
cons: psykologiskt å fysiologiskt rekt om användandet blir för mkt, som ofc e individuellt. så därför föreslår jag att en inte startar pwo öht för det e bara en dum risk som bygger på att du fortsätter bruka pwo for life eller has to face en avtändning och sen gå tbx till att bli svag normal seg igen.
same story goes för roids.
verdict; använd helst ej pwo, men om du COMPELLED BEYOND HEALTHY BEHAVIOUR to exercise, aa oki ta pwo sparsamt vid behov men begrunda ditt beteende å inse att det bara e en träning/ätstörning som får dig att hålla på med den här skiten.
bla bla bla d finns en miljard olika pwos och alla reagerar också olika på samma produkter. så d irrelevant om en fick stickningar å nån annan inte fick d
1 kanske får stickningar av en annan pwo
personligen har ja aldrig fått stickningar, men hade kanske fått d om ja hade testat något annat pulver. det enda relevanta i den här diskussionen är att det öht finns en risk att pwo kan ge illamående, stickningar, skakningar å jobbig oönskad ökad puls vid fel tillfälle. sen bortom de här potentiella negativa biverkningarna står de ovan nämnda i tidigare inlägg, konsekvenserna permanent fast.
så d e bara tal om dö 1 eller dö 2 där e e en mildare död än död 2
= dont do it
a juste, en cons ja inte nämnt haha, e att du kan dö på riktigt i värsta fall HAHAHHAHAH
återkopplar lite mer tillägg på tal om risk att dö som ofc e minimal, men finns ändå;
risk också att skada sig under träning eftersom kroppen blir just onaturligt high utan att vara synkad med nervsystem å musklerna på riktigt. might överbelasta sig sj i tron av att en e redo, men så e d bara pwo som lurar dig. sen står du där med benpiporna i vädret när du overloadade din squat bar
eller mildare småskador ofc, just making a clear point.
Citat från Snowing:
Yeah, de flesta smakerna brukar smaka råttgift men päronsmaken brukar smaka ungefär som alkoholfri päroncider, oavsett tillverkare.
go for amino magic by scitec N, kombinera med valfri höghaltig bcaa som inte har nån värdelös 6:1111 uppdelning, sikta på höga siffror inom allt. å amino magic komponenten för att få tag i alla de fina aminosyrorna som alltid saknas i bcaa. sen lägger du till citrus av något slag för att alkalisera kroppens ph å bli fresh å få bättre slagborttagning aka bättre syretillförsel. tillsätt 1 dl rödbetsjuice för nitro som vidgar blodkärlen och som i längden ger dig ett friskare hjärta.
++ vatten resten av volymen
drick morgon, under träningspass och efter träningspass at its best. försök minst 1 gång pro day.
skip pwo
Citat från Liffenator:
Citat från Snowing:
Det är för att din kropp är van vid beta alaninet. Hann avvänja mig på de två veckorna jag var sjukskriven och can't be bothered att börja använda pwo igen. Dricker hellre en nocco eller någon annan meme-dricka innan träningen och nöjer mig med det.
Haha, kille på mitt jobb går runt med såna gula aluminiumburkar, brukar hitta dom på träpallar och handtruckar. Antar att han fallit för memen. Jag provade en sån dricka en gång och den smakade förmodligen rävpiss? Jättesurt.
sinnessjukt dyr vana att dricka ncco också som bara e ett fashion brand by instagram fame.
om en vill ha jävla kolsyra köp en kolsyramaskin å kolsyra dina egna bcaa drickor å sätt linus carlén i konkurs genom en ökad försäljningsvåg av soda steamers :PPPpPPPP
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet