Skriva av sig-tråden
1065 kr för en enkel tågresa mellan Mora och Örnsköldsvik. Varför ska det vara så jävla dyrt?
Varför utsätter jag mig själv för sådant här
Klarade testerna för Lokförarutbildningen, är världens gladaste människa just nu. Kan äntligen slappna av
Nu blir det chailatte och promenad i det fina vädret, nöjd.
Mhmmm nej jag vill inte längre can u not.
I barge into other peoples lives and all I do is destroy them
Nu sitter jag här igen och inser hur mycket jag saknar den människan som kompletterade mitt liv.
Ihhh är så pepp på den här veckan trots tenta
Jag jobbar 22:30-07 och är redan jättetrött! Hinner ej sova innan för vi ska ha middagsbjudning då min sambos familj + några franska vänner kommer hit Omg pliss help me
Kollar på myr koloni videos på youtube och börjar bli så intresserad av dem. Ska ha en egen myr koloni någon gång i mitt liv
Bor så jävulskt strategiskt till så jag kommer vara fångad mellan summerburst och Håkan Hellström både fredag och lördag. Sånna ljud kan vara det jobbigaste när man är bakis.
Känns som att det bara rinner iväg pengar från mig.. Jag hoppas att föräldrarna har lust att pitcha in lite på bilen men det vette tusan. 18.000 och behöver ny framruta, någon form av aux + fm-sändare, nya torkarblad och till vintern även vinterdäck.. Och så kommer försäkring + parkering kosta runt 800/månaden. (och vad i helvete kommer inte bensinen gå på?!?)
Behöver sommarskor till jobbet.
Behöver hårfärg men det borde jag kunna köpa nästa månad.
Borde samtidigt spendera avkastningen som blev från aktierna på mer aktier.
Får cykla till jobbet imorgon och i alla fall spara 26:-. Yeeeah
honk honk lettuce
varför behöver man alltid fucking kissa när man har nagellack som ej torkat
Min absolut största dröm har gått i uppfyllelse.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet