Gå ner i vikt av att sluta äta
Men sen när du väl börjar käka större portioner kommer din kropp att lagra det till fett och du går upp i vikt igen.
Dessutom är det förjävla korkat att lägga av att röra på sig och äta för lite. Gissa hur sexig du är på insidan om några år.
äsch alla vet att barnmatsdieten är det ända som funkar
Det gäller att göra av sig med fler kalorier än vad man stoppar i sig.
Man går ner i vikt i muskler inte bara fett. Såklart man blir smalare om man inte äter men det är fel sätt och slutar enligt mig inte snyggt om personen inte gör det på rätt sätt.
Citat från Sylphid
Citat från JPE
Men sen när du väl börjar käka större portioner kommer din kropp att lagra det till fett och du går upp i vikt igen.
Dessutom är det förjävla korkat att lägga av att röra på sig och äta för lite. Gissa hur sexig du är på insidan om några år.
Nä, jag gick ned 12 kg en sommar genom att sluta äta + att jag gick rätt så många promenader under lovet. Jag har inte gått upp ett kilo, snarare tvärt om :D
Du förstör ju muskler i samma veva precis som "dumdum" säger. Det är ju knappast bara fett som går åt.
Jag går i alla fall ner i vikt om jag inte äter, men det är ju inte så jävla bra för hälsan.
Fast är man desperat och vill bli smal så bryr man sig väl inte.
höhö slutade käka för typ 4 månader sen och har gått ner 12 kg om inte mer :D
skit stolt!
HELT efterblivet att den här tråden inte tas bort.
Whatever floats your boat.
Helt efterblivet att folk verkligen tror att det är bra att sluta äta för att bli något smalare.
Träna istället, då får ni värdefulla muskler och bygger samtidigt bort lite utav det onödiga fettet.
Helt efterblivet att det enda en människa gör är tänker på vikten.
Shit. Lär er älska den ni är istället.
Även olika från person till person och i vilket skick kroppen var när man började. Är man i fysiskt behov av att gå ned i vikt - inte för att man fått för sig att man bör vill säga - så är en smalare diet kombinerat med någon sorts motion högst troligen den bästa lösningen för... alla.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet