mrshanklys blogg



Tjej, 30 år. Bor i Linköping, Östergötlands län. Är offline

mrshankly

Senaste inläggen

Ibland tror jag att jag skulle kunna bli en ganska bra bloggare
6 mars 2015 kl. 14:20
This so great.
6 februari 2015 kl. 21:45
Emotionellt vrak av serier
23 januari 2015 kl. 21:00
Jag är äldre än jag ser ut
19 januari 2015 kl. 19:56
MEn alltså
11 januari 2015 kl. 16:24
#livet på landet
20 december 2014 kl. 14:26
Känslor
7 november 2014 kl. 19:39
jag får vingslag
29 oktober 2014 kl. 20:52
Jag går sönder för lätt
7 oktober 2014 kl. 19:16
Vad händer om man skriver i bloggen?
5 oktober 2014 kl. 18:28
Visa alla

Fakta

Civilstatus: Singel
Läggning: Bisexuell
Intresse: Kreativitet
Bor: I skogen
Politik: Feminist
Dricker: Vatten
Musikstil: Allt
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2008-11-02

Event

mrshankly har inte lagt till några event än.

sexighet in the friendzone.

Höjde stolen lite, nu nuddar fötterna knappt golvet. Jag är en kort flicka på mina 165.5 cm. Stackars lilla mig. Pfft.

Gnällinlägg idag.

1.Jag hatar mitt hår just nu. Det är så mehigt. Det är inte platt, men inte lockigt. Resultat; Tantlockar. Usch och fy. Det enda jag kan göra är att sätta upp det i toffs, men då ser jag så tråkig ut. Jag kan sätta två toffsar typ i nacken, men då ser jag ut som en liten skitunge.
Min plattång är kaputt också, så det funkar inte.

Mitt hår är inte fult, men det är så tråkigt/osexigt. Jag vill också kunna vara snygg ibland. Funderar på att börja bo i min Miku-peruk i väntan på bättre tider.

2.Jag är lite osäker på hur jag ska formulera det här, men ja. Jag har nästan bara killkompisar. Alla mina nära vänner är killar. Det är asnajs, för killar är mindre anala än många tjejer enligt mig. Men, nu är det ju så att majoriteten av killarna jag känner har någon gång klagat på att alla tjejer friendzonear. Jag har inte tänkt så mycket på det, förutom att det är grymt irriterande med allt klagande. Men jag har ju för det mesta sett mig som en av killarna, och först på NärCon insåg jag att det faktiskt kan vara så att jag är en av de där brudarna som har friendzoneat.

Aoch. På närcon var det ganska mycket drama som fick mig att inse detta.

Är det någon av mina kära läsare som kan berätta om när jag har friendzoneat någon?


Logga in för att kommentera