alismas blogg



29 år. Bor i Stockholms län. Är offline och var senast aktiv: Igår 13:21

alisma

Senaste inläggen

en uppdatering
24 september kl. 17:31
hoppsan hejsan kerstin
20 september kl. 20:25
liar, liar pants on fire
18 september kl. 21:51
meow owww
16 september kl. 21:58
angående honom
16 september kl. 17:22
sagy the hell have you done
15 september kl. 19:26
reminder
13 september kl. 17:22
the bar is so low
12 september kl. 06:13
what the helly
10 september kl. 04:15
why would he do that
4 september kl. 13:49
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Ambivalent Civilstatus: Ensam
Läggning: Bisexuell
Intresse: Spel
Bor: Inte valt
Politik: Feminist
Dricker: Saft
Musikstil: Jazz
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2012-01-27

Kort update

1. Familjehemmet har sagt upp sig som boende av oklar anledning en månad innan det var planerat att jag skulle flytta.

2. I utbyte av att jag betalar lite hyra så får jag bo hemma igen. Så behöver ansöka om försörjningsstöd. Är dock rätt tveksam till att det kommer funka att bo hemma igen, vi funkar inte tillsammans och det finns ju liksom en anledning till att jag inte bott hemma på typ 4 år.

3. Jag blev utskriven från skolan pga familjehemmet vägrade hjälpa till med att fixa en sjukskrivning.

4. Jag kan inte ha en konversation med någon utan att jag får ett nervousbreakdown. Stammar jättemycket pga av ångest så fort jag försöker hålla en konversation.

5. Pga att jag måste flytta så behöver jag söka försörjningsstöd via Östermalm, så jag behöver även avsluta med socialförvaltningen i Huddinge och flytta över till Östermalm. Det hade varit 0 problem om det inte vore så att jag börjat få hjälp från Biståndskansliet och Beroendeenheten redan :-) Jag har precis fått en remiss terapeut som är inriktad till ungavuxna med drog och alkoholproblem. Har redan träffat henne och jag gillar henne :-) måste börja om från början igen.

Kan inte något bara funka för mig någon gång? Allt har känts helt hopplöst och började tillåta mig själv att känna lite hopp successivt sen kommer verkligheten och örfilar en med en stol och ba lol nääääää.

Känner mig så himla duuuuuuuuum

Så aa här är därför jag inte har varit aktiv någonstans på senaste


Logga in för att kommentera
Nana95 Tjej, 31 år

:( <3

kukslaktarN Tjej, 28 år

håll ut oki <3

winchester Tjej, 34 år

<3

tenagainst 25 år

Kan du inte kolla ifall du får ha kvar hon på beroendeenheten även fast att du byter från Huddinge till Östermalm?
Bör nog inte vara så svårt känner jag

DATHOMIR Tjej, 26 år

<3

Jimin Tjej, 33 år

<3

XVII Kille, 29 år

hoppas allt löser sig bestie