GingerPubes blogg



Tjej, 27 år. Bor i Gnesta, Södermanlands län. Är offline

GingerPubes

Senaste inläggen

första mosebok lol
22 januari 2016 kl. 00:09
feberyra
31 mars 2015 kl. 23:17
dödsknark & techno
19 januari 2015 kl. 23:17
åter
29 oktober 2014 kl. 11:59
Förändring
28 juni 2014 kl. 01:10
Judar
25 april 2014 kl. 23:22
plain
31 mars 2014 kl. 19:21
lyf3
22 mars 2014 kl. 14:55
Pass
10 mars 2014 kl. 16:35
It's a good day to rave hard.
8 mars 2014 kl. 15:27
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Danira Civilstatus: Inte valt
Läggning: Osäker
Intresse: Musik
Bor: Inte valt
Politik: Kommunist
Dricker: Inte valt
Musikstil: Inte valt
Klädstil: Beatnik
Medlem sedan: 2011-04-27

Event

GingerPubes har inte lagt till några event än.

God kväll, ya'll

Är helt slut, har suttit och jobbat med en engelska-uppsats hela kvällen. Mina ögon håller på att ploppa ur skallen, hälsosamt. :---)
Är nästan klar, ska bara lägga till en liten del samt läsa igenom och kolla stavfel o.dyl. Är i övrigt rätt nöjd, vilket känns extremt skönt.
Har under kvällens plugg-session fått i mig en bit äppelpaj med vaniljsås, en liten skål chips, ett glas läsk, och nu senast en macka. Har alltså munchat mig igenom en uppgift <3333
Lyssnat på Jespers Fläk-lista också, så jävla skön. Vill nästan länka men NÄ den är för bra för det.
På tal om musik så längtar jag till döds till Emmaboda i juli. Blir typ pirrig i kroppen när jag tänker på det. Ska dansa och må bra i fem dagar straight, och bara dö av lycka och utmattning och slitage.
Hoppas på att boka biljett i helgen!

Funderar på att typ dra ihop ett gäng på sportlovet och sticka till London eller Berlin över en helg, det är mycket billigare än att åka på t.ex någon äckeldyr snowboard-resa i fjällen typ. Suger. En vill ju åka bräda medan en kan. Har dessutom knappt åkt min splitternya Nitro, blir nästan lite rastlös av att tänka på det.
Errythin' gon' b goooood!

Förresten köpte jag en kompis Super Mario Bros. till Nintendo DS här om dagen, 100 pix, så värt <3 Har dock klarat ut det redan ~bragging much~, men ja, kan ju börja på nästa file eller något, haha. :(

Vill verkligen ha dessa, är så inte-jag men ack så balla.


Nu ska jag prova att lägga mig i sängen, blunda och förhoppningsvis somna inom inte allt för lång tid.

(Lite sen kanske men ÅÅH MINA ÖRON JIZZAR (pls föreställ er inte att det rinner någon typ av vätska ur mina öron nu för det gör det inte I assure u) heh godnatt)




Logga in för att kommentera