GingerPubes blogg



Tjej, 27 år. Bor i Gnesta, Södermanlands län. Är offline

GingerPubes

Senaste inläggen

första mosebok lol
22 januari 2016 kl. 00:09
feberyra
31 mars 2015 kl. 23:17
dödsknark & techno
19 januari 2015 kl. 23:17
åter
29 oktober 2014 kl. 11:59
Förändring
28 juni 2014 kl. 01:10
Judar
25 april 2014 kl. 23:22
plain
31 mars 2014 kl. 19:21
lyf3
22 mars 2014 kl. 14:55
Pass
10 mars 2014 kl. 16:35
It's a good day to rave hard.
8 mars 2014 kl. 15:27
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Danira Civilstatus: Inte valt
Läggning: Osäker
Intresse: Musik
Bor: Inte valt
Politik: Kommunist
Dricker: Inte valt
Musikstil: Inte valt
Klädstil: Beatnik
Medlem sedan: 2011-04-27

Event

GingerPubes har inte lagt till några event än.

Punktera näsväggen.

Hej där!
Är så himla glad. Ska pierca septum! Mamma gick äntligen med på det och när jag frågade varför hon plötsligt ändrat sig angående septum så sa hon bara: "Jag tror på ditt argument".
I huvudet hörde jag "KATCHIIIING!!!" sen skrek jag "SCORES" så högt jag kunde och blev helt till mig. Överlycklig med andra ord. Har dock grubblat över hur jag ska övertala pappa (bor bara hos honom varannan helg), men idag sa mamma att jag inte ens behöver säga till honom om jag inte vill, men att det är upp till mig. När jag tar ut smycket kommer hålet inte ens SYNAS, så han har ju inget att gnälla över. Jämför man septum med andra piercingar i ansiktet så är ju septum bättre på den fronten. Inget ärr, inget "förstöra kroppen" som pappa skulle sagt. Snap, pappa, kommer utklassa dig i den konflikten! Haha, nedå, ska va snäll. (a)

Just nu sitter jag och tänker. Tänker på C. Messade honom idag vid typ 17 och frågade hur det gick med flytten, han har fortfarande inte svarat. Antingen säger han att han inte vill ha kontakt med mig längre, eller så visar han att han vill. Finns inget "vet inte", det är antingen eller. Bestämt och rakt på sak, klarar inte av sån här förvirring och ovisshet.
Det jobbigaste är att det är OMÖJLIGT att släppa det. Funkar stundvis, men helst skulle jag bara vilja tänka: "aja, fuck it!" och sen bara gå vidare och leva! Not possible, impossible säger jag bara.

Åt lite av en Ben & Jerry's Half Baked förut när jag och mamma skulle kolla film, gick ju sådär. Åt typ första skiktet glass, sen ställde jag tillbaka den i frysen. Kul! Brukar kunna äta en hel bytta ensam på 10 min. Vad fan händer med mig?! Först sömnproblem (bortsett från att jag är nattuggla) och nu nån jävla aptitsbrist, bra! Jättebra! FUCK. Det här är inte jag. Jag ska vara positiv, DET är jag.

Nu skiter jag i det här!


Gjorde just mig själv på sämre humör. Bra jobbat, Danni, bra jobbat.

Lite kärlek får ni väl ändå, alla tappra själar där ute. <3 Puss!


Logga in för att kommentera
villain Tjej, 29 år

:( <3

GingerPubes Tjej, 27 år

:'( <3