BlueBerryRedCherrys blogg
Tjej, 23 år. Bor i Stockholm, Stockholms län. Är offline

Senaste inläggen
Lever knappt26 december 2024 kl. 23:02
Hittade några gamla funky godisar i min garderob
18 oktober 2023 kl. 17:10
Jag fick verkligen min shit together
15 oktober 2023 kl. 22:09
Det känns som att mitt liv inte är mitt
14 juni 2023 kl. 17:09
Min känsla
28 april 2023 kl. 01:12
Orkar inte skriva här mer
31 mars 2023 kl. 16:09
Naglar och fix
26 februari 2023 kl. 21:41
Igår och idag
25 februari 2023 kl. 21:06
Igår och idag
25 februari 2023 kl. 21:06
Tränade så hårt idag
23 februari 2023 kl. 23:19
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Isabelle Civilstatus: UpptagenLäggning: Inte valt
Intresse: Kreativitet
Bor: Med någon
Politik: Hemligt
Dricker: Energidricka
Musikstil: Metalcore
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2015-10-18
Event
BlueBerryRedCherry har inte lagt till några event än.
Orkar inte skriva här mer
Känns irriterande, tungt, omöjligt. Ni med neuro tjoho typ adhd och sånt vet den där känslan när man ska göra nåt men man bara kan inte. Det går ba inte. Känns som att bestiga berg. Är typ så jag känner över att skriva dagbok. Jag fotar mycket dock, och är lättare för mig att skriva på papper, så jag gör det istället och sen kanske jag orkar lägga upp bild bomber här. Fast vill egentligen ta bort mitt konto eftersom nån bugg gjort så mitt riktiga namn och användarnamn till personliga saker ligger uppe öppet och jag kan inte ta bort dem. Hela grejen med att skriva här är att det är såpass anonymt. Annars hade jag ju använt vilken annan sociala media som helst. Men jag känns inte längre anonym. Skulle vilja flytta till en annan webbsida men Emocore är lite precious för mig rent historiskt. Som nostalgi fast för en tid som inte var så länge sen, en aura typ. Och orka flytta bort alla bilder.
Mycket har att göra med min skräck att sidan kommer stängs ner och att syftet med min blogg - dokumentera och titta tillbaks - kommer försvinna, tillsammans med allt som faktiskt står. Men flyttar jag över allt till nån annan sida så är det ju inte längre på den här sidan och undra om känslan kommer sitta kvar. Men tar jag inte bort kontot är min information fortsatt uppe.
Jag tror det är bäst att ta bort kontot men det kommer nog ta ett tag eftersom jag vill dokumentera allt först. Vilken nörd ja e hahaha. Har alltid haft hoarding tendenser. Kanske är borta om några månader- ett år. Har mycket att göra.