WoW
De är ju inte alls säkert eftersom ALLT landskap kmr att göras om! Så då kanske dom kmr upp med en ny story att stora Likmaskar styr städerna!
hoppas inte blizzard ballar ur bara å gör allt helt annorlunda .. tex har ja hört att duskwood ska bli ett high-lvl ställe. e nog inte sant dock >.>
illdevouryou : Massa gamla zones blir ju highlevel :)
Citat från Reflections
illdevouryou : Massa gamla zones blir ju highlevel :)
jo ja vet .. men duskwood liksom .. ute i nowhere typ
Om man läser lite lore så förstår man varför Worgens går med i ally och goblins till horde.
Det har skrivits ett par hundra sidor bak i tråden men.
Worgens - från Gilneas som är ett eget kungarike. Genn Graymane som är kung, stödde inte alliance och inte horde men som ändå "hjälpte" alliance i "Second War". Anledningen till att Gilneas slutade hjälpa alliance efter kriget var för att de inte ville lägga sina resurser på att hjälpa till med uppbyggnaden av det som blivit förstört.
Goblins - från Undermine på ön Kezan. De har varit neutrala mot båda fraktionerna hela tiden, under "First War" etablerade de sig i byteshandel och började bygga upp ett imperium. Under "Second War" blev de erbjudna av orcerna att ge dem teknologi mot en massa pengar och andra resurser. Detta erbjudandet kunde de inte säga nej till eftersom de är så giriga och till en början såg det ut som att horde skulle vinna kriget. Efter att ha sett att horde var på väg att förlora så sa de upp "kontraktet".
Alltså har båda sidor ett förflutet i de olika fraktionerna.
Vad är bäst att lvla i?
Icecrown eller Storms Peaks
Storm Peaks är ganska nice faktiskt, rätt härliga omgivningar och så.
Storm peaks > icecrown big time imo, icecrown är fullt fullt av 5manna. Skitirriterande om man inte har grupp.
Citat från C7Hangover
Vad är bäst att lvla i?
Icecrown eller Storms Peaks
ja rekomenderar startkt storm peaks ! roligaste stället att lvla i mellan 76-80
du blir 80 in-no-time ! ;)
Eller så kör man Borean -> Howling -> Grizzly -> Dragonblight -> Zul'Drak och har Sholazar, Icecrown och Stormpeaks kvar för pengar.
Me too!
HAr Icecrown kvar för pengar. Dock har jag ingen användning för pengarna ;s
Det vart Icecrown.
Var närmast
Jag förstår inte idioter som vill att man ska linka full epic achieve för Naxx10 eller OS10 inga drakar :s
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet