WoW
Mjo, det kan jag förstå.
Citat från Hippie
Jimmy: +1
--------------------------------------------------------------------------
Vad jag tycker vore en bra idé inför Cataclysm, är att Normal och Heroic mode släpps samtidigt och delar lockout, har man väl valt heroic kan man inte byta till normal och vice versa. Guilderna som satsar på world first kommer börja på Heroic direkt eftersom de inte vill hamna efter och de hardcore-spelarna som börjar med att lära sig fighterna på normal har ingen talan i diskussioner om hur svår content är, de får skylla sig själva.
Jimmy: Yeah det kanske vore något men de kommer ju iaf ändra lite på grejerna. Till exempel med att man kan splitta upp en 25-manna raid till 10-manna (ok, jag har inte läst på om just detta men jag sprider vidare rykten!). Sen kommer dem ju även att göra så att 25-manna och 10-manna har samma loot. Vet inte hur de är med Heroic/Normal på looten.
Mjo detta har jag också hört, och jag tycker om det. :) Detta kommer innebära att 10man inte blir toy content. Risken är bara att folk inte kommer vilja köra 25man, om det inte droppar fler items per spelare. Om det fortsätter droppa två items per boss på 10man, kommer det alltså behöva droppa minst 6 items per boss på 25man.
Yeah det är ju det som är risken med att införa ett sådant system. Förhoppningsvis har designteamet tänkt på det då det känns som det är den första frågan som dyker upp när man hör förslaget och att de då har balanserat det på lämpligt sätt. :P
Mm. :) Vi får hoppas att det löses på ett bra sätt.
En mycket bättre lösning än två respektive sex items per boss, vore ett respektive tre items per boss. Att bara få ett item per boss kan kännas lite snålt, men om man splittrar en 25-man grupp i tre 10-man grupper kanske ett item per boss inte är så farligt lite ändå. Det är fortfarande tre items per boss för den stora gruppen, bara det att man lagt till fem pers.
Trevlans.
[17:29:24] [W From] [Blizzagame]: [Game Master]GM:hello blizzard game system scan to your game account for potential safety hazard,please visit:www.blizzard-wowGM.com to lift restrictions,or we will suspend your account
fått exakt samma!
Och en till..
[17:33:59] [W From] <Busy>[Blizzoard]: Hello dear players, thank you for your support of our company for many years, you get the honor by the Company to provide a package, please log in to receive: htpp:// [www.EU]-blizzard-mounts.com/
mounts!!
Citat från Reflections
Och en till..
[17:33:59] [W From] <Busy>[Blizzoard]: Hello dear players, thank you for your support of our company for many years, you get the honor by the Company to provide a package, please log in to receive: htpp:// [www.EU]-blizzard-mounts.com/
att det finns idioter som går på det där.
En i min guild gick på att han hade fått cataclysm alphan och vart hackad XD Ja skrattade gott åt de :>
Edit: lol på kinesiska modellerna XD
For the h.. wait.. gogogo! hahaha.
Finns det något jobbigt. Så är det att farma efter TIME-LOST PROTO DRAKE!
Letat en vecka nu utan resultat. Bara sett vyragoso'r över allt -.-
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet