Vilken ålder ska ni/ flyttade ni hemifrån
Hur gamla var ni när ni flyttade hemifrån?
Eller när kommer ni flytta hemifrån?
Flyttade för två veckor sen, så 19 var jag :)
Arvika ----> Stockholm!
ska vänta tills jag har fast inkomst och bra anledning att flytta :P jag har det ganska bra här då jag har typ en egen våning själv med egen toalett helt gratis så :)
När jag var nyfyllda 19 år.
För ett år sen, då jag var 16 :)
Vill flytta så fort jag får möjlighet, förhoppningsvis nästa år kanske.
Flyttar förhoppningsvis till Uppsala om ca ett ½ år. :)
För tre veckor sen, så 19.
Stockholm > Skara
Flytta från mamma och pappa förra året!
Alltså var jag 15.
Flyttade när jag var 19 ;d
tänkte bo hemma ett tag för att spara ihop pengar men farsan ville att jag skulle betala hyra för att bo hemma. Hade bott hemma i 7 månader då sen jag slutat skolan. Jag blev lite arg/besviken. Ansåg direkt att jag inte ville betala hyra + bensin för bilen jag lånade för att ta mig till jobbet varje dag så jag sökte lägenhet direkt (Y) för jag skulle betala min pappa 2100 kr varje månad, och det är ju typ nästan en hel lägenhetshyra. (beroende på vart man bor nu då)
Så fort jag kan.
Nästa år flyttar jag hemifrån. Till Göteborg!
Ska flytta så fort jag fått jobb, sparat lite extra cash ett tag och skaffat körkort. Vilket blir när jag är 20-21 skulle jag tro.
Ca en månad, så 19.
Stockholm --> Stockholm.
19 var jag.
Bodde i Trollhättan (säger dock fortfarande att jag bor där) och har en lägenhet i Skövde.
Jag var 22, flyttade till eget inom samma ort.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet