Varför gillar inte tjejer snälla killar?
Tjejer gillar visst snälla killar.
Dock så vågar majoriteten av alla snälla killar inte stå upp för sig själva eller andra och det är nog det som får tjejerna att backa.
Att stå upp för sig själv och säga vad man tycker är inte samma sak som att vara taskig eller oartig.
Jag tror att alla (eller i alla fall nästan alla) tjejer vill ha en snäll kille för vem gillar att bli behandlad dåligt?
Citat från BEOWULF:
För att snälla killar tenderar att placera sina egna behov allra sist, under alla omständigheter. Han låter människor i omgivningen totalt köra över honom. Om hans granne kraschar in bilen genom köksfönstret och grannen säger "Jag har inte pengar att betala dig, är det ok om vi glömmer det här?" kommer den snälla killen säga att det är okej medan flickvännen står i närheten och undrar varför hon blivit ihop med en sån jävla mes.
Kan inte relatera. Jag har alltid uppfattats som ett äckel mot andra människor men aldrig mot den jag älskar. Jag står upp för mig och den jag älskar och jag krossar den personens skalle som går i min väg, men kärlek har nog alltid gjort mig svag/tjejen jag älskar.
Jag skulle då aldrig falla för någon som är elak mot mig! Men jag skulle heller aldrig falla för någon som gjorde allt för mig, som aldrig hade egna åsikter och som gjorde allt för att jag aldrig skulle bli arg.
I min värld är någon som är snäll någon som tackar för sig, som har allmänt hyfs och som lyssnar och respekterar mig, men samtidigt som kan stå upp för sig själv mot mig om det behövs
http://nyheter24.se/modette/livsstil/811764-5-anledningar-till-att-dejta-den-snalla-killen
det här är inte sant, ingen skulle någonsin vilja vara med mig och jag är fkn hemsk
Citat från Janie:
^
Sjukt osexigt att inte stå upp för sig själv osv.
Sen så är det inte så nice om man känner att man inte är på samma nivå,
dvs jag gör vad jag vill, men killen gör också bara vad jag vill.
Då känns han mer som någon slags tjänare.
men om man är en total mes så kan man ju inte stå upp för sig själv. folk ser att man är en mes direkt och trycker ner en ännu mer då.....
man måste veta sin plats i samhället, man kan inte spela någon man inte är.....
att agera på den alltså!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet


