Vår gemensamma relationsdagbok V. 3
Citat från lokalvandal:
Är inbjuden till en mycket fin tös för att se film så fort det går. #Alphalife #Chad#Thundercock#Fuckbetas.
"se film"
Jag tycker det kan bli norm att förvarna sina nära om att man snart har pms-period, så att man minskar risken för konflikter.
Önskar att jag var arg istället för ledsen, då hade jag kunnat hantera det.
Såg två Chads i SommarstekarBåstad idag. De hade varsina 10/10 blondinflickvänner som hoppade runt cirka ett huvud kortare än dem (killarna var 190). De var långa, muskulösa, snygga och (till synes) rika. De hånglade, busade runt och tog upp enormt mycket plats i mitten av gångarna. Jag såg också många äldre Calvin Klein-modelliknande medelåldersmän gå runt i köpcentrumet med vacker fru och barn, det syntes att de var nöjda över var de var i livet. Det är knappast något sammanträffande att många neckbeards, manlets och babyfaces gick runt i samma köpcentrum ensamma med ledsna ansiktsuttryck. Det framgår väldigt klart vilka typer av män som föredras av kvinnor för förhållanden när man befinner sig i stora folkmassor. Längdens och snygghetens betydelse blir väldigt påtaglig i såna situationer. Det sexuella urvalets principer börjar sättas i system i tidig ålder, redan i mellanstadiet, och håller sig ända in i pensionärsåldern. Det är ett jävla genetiskt lotteri alltihopa.
Edit: Liten notering bara. Jag såg också en Chad igår när jag var på väg i min bil på väg till närlivset i det lilla samhället där jag bor. Då får jag se en lång kille med definierad käklinje och intensiva ögon och preppig klädstil som håller om sin flickvän inne i glasbåset vid en busshållsplats. Blev rätt deppig av det. Påminns om hur jag misslyckats med tvåsamheten vart jag än ska i livet.
Väldigt observant av dig att notera så mycket om andra människors liv
Älskling kom hemmmmmmmmm. Bara ett knappt dygn kvar nu!!
extrem crush
fuck it
Jävla pissjobb. Lär inte få ut min semester nu i sommar pga skitiga chefer och schemaläggare. Yay.
Jahapp. Min bestie ringde och sa att hon inte kan gå ut imorgon. Tack, typ.
Tur jag har en annan vän att gå ut med istället. Blir säkert kul...
Alltså nää, jag vill inte fylla år imorgon... Kommer inte bli bra alls. Vill bara ligga i min ensamhet och gråta.
Varför glömmer alla f.d idioter att de varit idioter och låtsas som ingenting?
Jag kom in på mitt förstahandsval till fortsatta studier vid universitet! Så otroligt glad!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet