Vad drömde du inatt?
Det enda jag kommer igår var att min pojkvän hade piercat tungan på tre ställen.
inget
i alla fall vad jag kommer ihåg.
drömmer/kommer aldrig ihåg
Drömmer gör man alltid, det är minnet som sviker
mitt ex -.-
Jag drömde om att min bästa polare kom och hälsa på (han har flyttat iväg) och jag blev typ skit glad och gick för att möta honom, sedan vaknade jag xD
Har inte haft tid att sova typ.
Att min kompis helt plötslig hade massor av katter. Och jag åt en smörgås hemma hos henne.
Väldigt händelserik dröm. Inte.
jag skulle hem till Ebba, och hon bodde i en liten blå lekstuga.
Citat från stenar
Drömde att jag vaknade upp på ett stort fält och att marken var gjord av sallad. Då blev jag jättearg för jag vile att den skulle vara gjord av godis.
Eftersom jag blev så fruktansvärt arg så blev jag en indian och började skjuta "salladsfolket" (som var levande jättebroccolis) men då tog deras kung mig till fånga och tvångsmatade mig med ärtor, för att sedan förvandla mig till ett mumintroll.
För att bryta förtrollningen och istället vakna upp med vilken hårfärg jag ville ( och i drömmen ville jag ha grönt hår med rosa prickar, av någon efterbliven anledning) så var jag tvungen att springa egenom en hinderbana med massa darth vader kloner iförda bastkjol och blomkrans som försökte döda mig samtidigt som dem skrek att dem var mina pappor.
sen minns jag inte mer, har ingen aning om jag fick mitt gröna hår eller inte )))))))):
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA Alltså... Seriöst, jag dog precis lite. Jag vill också drömma såna drömmar! XD
Att jag ruttnade inifrån. Hade massor med larver och flugor i halsen som kröp upp i munnen på mig. Så jävla obehagligt.
Drömde att jag delade ut tidningar i ett hyreshus där lamporna inte funkade, gick in, lämnade tidningarna i brevlådorna på dörrarna, är på väg ut nu och jag hör att det är någon eller något som kommer springandes bakom mig. Jag börjar springa. Anländer till entrén, låser upp dörren, springer ut och den som sprang efter mig var hack i häl och bara nån sekund efter. Han sa hej och han presenterade sig som peter och sa att han var ensam och nyvaken. Han frågade om jag inte skulle byta jobb och börja jobba på elverket istället. Jag sa NEJ. Han skallade mig. Sen blev det svart. Sen vaknade jag upp i en säng. Peter satt på sängkanten och han klappade mig på kinden och sa:
"Varför har inte vi TV4 sport?"
konstig dröm som man inte fattar why.
Vete fan men vaknade upp med Lucy in the Sky with Dimonds låten som themlåt typ xD
Håkan Hellström-konsert, snackade med en kille jag strulat med, träffade en kompis från göteborg osv
Att min pappa dansade med en get uppe på Eiffeltornet....
Drömde att jag dog och pappa vägrade låta mitt spöke åka iväg lol.
Det såg ut som en mörk och psyco version av Kalle & Chokladfabriken.
Fast jag var bara irriterad, ingen mardröm direkt.
Ahaha, orkar inte.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet