Styrketräning
lolboll Sedär! Hur långt har du kommit då, antal tappade kilon?
Haha, men lite schemabrytande är bara bra. Själv spenderade man helgen i Sälen, var väl kanske inte utav det nyktraste laget, men mat fick jag i mig. I mängder! Ska bli intressant att ställa sig på vågen imorgon :P
Låg på 87kg innan resan, har gått ner från 99kg. Tippar på ca 10kg till här med. Nu blir det strikt igen, magrutor, here we come!
kul att man blir sjuk nu ...
ey whey-80 hallon var fan god x)
Snigelkyss : Tuff brud! Jag har gått på gym med en massa tjejer, och alla har haft en sak gemensamt. Inte en jävel utav dom har tränat alls. Så du är nog väldigt ensam om att vara tjej och gilla styrketräning.. (y) Har också astma så jag håller med.
Singelkyss : Nais. Jo jag skulle också vilja gå på någon slags fighting sport.. Men jag ligger redan på 6-7 pass i veckan så ja hinner inte med.. :/
Lolboll: vilar du aldrig pojk?
Loboll: haha okey du kör så! Jo jag vet rätt mkt springa då man deffar har turen att ha ett springband hemma så tar ofta morgon pass @ helgerna och sen på eftermiddagen där :)
Jag kör ofta styrka alla vardagar och sen bara löpning på helger men ska börja i Mauy Thai nu så lär bli att jag drar ner lite på Styrketräningen :)
kör väll 15 armhävningar och 40 situps varge dag förutom söndagar och så ökar jag lite varge vecka.
Singelkyss ja alltså vi tränar ju på olika sätt. Jag kan tex bara göra 20 armhävningar sen är jag slut, medans jag kan lyfta 100kg i bänkpressen en gång. Finns 1000 olika sätt att styrketräna på beroende på vad man vill ha för resultat. Jag älskar att styrketräna and so on. Så jag kommer nog köra som jag gör året ut. Sen får vi väll se vad som händer. Skulle vara väldigt bra att veta vad man ska göra om nån kommer fram och börjar slå på en xD.
Citat från Snigelkyss
Citat från candy_freak
kör väll 15 armhävningar och 40 situps varge dag förutom söndagar och så ökar jag lite varge vecka.
Jag klarar 10 armhävningar med klapp, sen 40 vanliga :)
strong women :3
många här på forumet tränar ju för att bli stark tror jag eller har jag fel?
och sen tränar jag för att må bra också. och få en fin kropp men de har jag inte nu he-he-
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet