Starcraft 2
Jag tycker om både Day9 och TB, klarar dock inte av Husky.
Även om TB inte riktigt har lika bra koll som Day9 så är hans dialekt så sjukt charmig.
Om ni har frågor på hur det INTE ska gå till,
Kolla då på denna videon
Citat från boomFACIAL
Citat från Cohacq
Brist på motargument?
Haha, vadfan? Du säger att TB är en bättre caster än Day9, trots att "De få gånger jag kollat på Day9 har jag bara stört mig på hans personlighet. Prata i 10 minuter om sin nya tshirt istället för Sc2 är ju en skitbra idé!"
Du har alltså knappast kollat klart på en daily (som han f.ö livnär sig på. Är det konstigt att han använder 10 minuter av den tiden till att marknadsföra sig själv?) och tycker att en bra anledning till att ogilla han som caster är för att han pratar om en t-shirt? Att han är en av dom absolut bästa på att förklara varför en professionell spelare gör si eller så och liknande har absolut ingen som helst inverkan på ditt omdöme. Du gillar däremot när TB sitter på sin gulliga engelska dialekt och uttrycker "Thats bollocks! Why would he attack up that ramp?" - jämfört med Day9 som skulle säga exakt varför han gjorde det.
Han jag argumenterar med saknar en hjärnhalva, är jag rädd. Förlåt.
Jag kollade en 5-6 dailies och fattade helt enkelt inte tycke för honom. Hans personlighet funkar inte för mig och känslan att han är självcentrerad (snackar 10+ minuter om en tshirt, tar om ett intro 5-6 gånger för att sagda tröja inte är i mitten på skärmen när han tar bort sin overlay osv) får mig helt att tappa intresset. Att jag sedan lyssnat på TB sen 2006 tror jag väger över en del i varför jag diggar honom.
Skitmysig: Jag gråter av skratt. :(
Citat från AWESOMENESS
Skitmysig: Jag gråter av skratt. :(
Do I detect some sarcasm? :(
Nej, det var underhållande!
Citat från AWESOMENESS
Nej, det var underhållande!
Sweet,
Kommer nog göra fler efterhand jag lär mig spela.
stick cohaqc
fucking retard
sluta grina
Många som ogillar day9 för att han "pratar för mycket" själv har jag inget emot han, men kollar inte direkt på hans dailys längre
Sean är jättetrevlig som person, borde börja kolla mer på hans dailys igen. Han är dock extremt dominant när han castar i par med någon.
Min kompis och jag väntade i 2timmar på dreamhack i somras för att få Day9, d.Apollo och TB's autografer och snacka med dom.
Min kompis gustav: "We actually met at the train station after last Dreamhack."
Day9: "You did NOT wear that shirt!"
Day9 är överskattad.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet
