Skriva av sig-tråden
Vill ha hjälp men vågar inte be om den
Har tydligen blivit en vana att gråta på lördagar...
skär snart upp min mage och sliter ut mina jävla tarmar DET GÖR SÅ ONT
har tänkt att "jag borde" kontakta läkare i typ fyra månader nu men har inte orkat bry mig/inte velat, pga det visar sig aldrig vara något fel på mig ändå och alla läkare dumförklarar mig bara. men nu har min mage fuckat ur totalt så nu MÅSTE jag göra det.
resultatet av alla mina googlesökningar är typ CANCER!! DÖD!!! LIVSHOTANDE SJUKDOMAR!!!! SÖK LÄKARVÅRD OMEDELBART!!!!!
nice när jag är världens största hypokondriker
r.i.p mig själv
Blir delvis ledsen och delvis arg när jag ser folk, särskilt mina nära & kära, må dåligt över något (särskilt från deras förflutna) utan att försöka göra något åt saken. När dom inte ens försöker kämpa, när dom bara ger upp.
Hon erkänner ju själv att hon bara lade ett lock på allting istället för att ta itu med sitt mående. Nu när det som hände ikväll hände blir hon påmind om hur det var förr och hur hon mådde då, och självklart mår hon inte bra av det. Hon vet vad hon måste göra för att hantera det och komma över det, så jag hoppas att hon verkligen tar sig i kragen och kämpar för det nu!
För ärligt talat vill jag inte lyssna på när människor, även om det är mina nära & kära, fortsätter dalta sina problem när de inte ens försöker kämpa för att lösa dem. Hon vet det, så jag hoppas att vårt samtal ikväll får henne att ta tag i sig själv. Jag finns absolut där för alla mina vänner när dom behöver mitt stöd, men när jag märker att dom gör det bara för att man ska tycka synd om dom utan att dom faktiskt kämpar så vill jag inte vara med i leken längre.
2112 var mysigt. Så värd kväll.
Så jävla skönt att bara ligga i sin säng och andas ut...
Dags att skaffa netflix då! Extra klirr i kassan är för övrigt nice
Hade egentligen behövt ligga hemma och plugga, bara ta det lugnt. Men nej, iväg och supa ska jag tydligen. Kvällen har vart himla mysig dock, trots att jag haft huvudvärk i princip dygnet runt de senaste veckorna.
Behöver åka till Kalmar för en paus.
Jag vill inte sova för jag vet att jag kommer drömma om honom och jag vet att jag kommer vara förstörd när jag vaknar.
d e så extremt mkt grejer jag saknar just nu
tänker tillbaka på dåliga saker
Lyckades somna innan klockan fem (vilket jag gjort i en veckas tid) och vaknade av att en spindel kröp på min arm och nu kan jag inte somna om ;--)
har inte spindelfobi eller något, men vill gärna inte ha insekter krypandes på mig när jag sover. ugh.
Min tunga är helt öm pga att jag har ätit surt godis, tvärjobbigt. Min skärm är fortfarande sprucken, jag är fortfarande arg/ledsen och vill fortfarande ha miljontals kramar.
När man ligger onykter och kramas och lyssnar på musik i soffan med två av de vackraste människorna man har och känner sig så jävla älskad, då funkar det.
Har varit en asbra natt och jag älskar livet.
Har varit rätt händelserikt idag. Fick stå i köket inatt samtidigt som jag lyssnade på favoritbandet i högtalaren, och fick dessutom beröm av de ansvariga igen. Blev slagsmål på jobbet. Har sagt det många gånger dessutom, men fan vad jag älskar mina kollegor <3
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet