Skriva av sig-tråden
Kroppen/hjärnan i "stridsläge" och minsta lilla plötsliga ljud får mig att rycka till som fan. Vad fan händer?
Folk skriker som efterblivna schimpanser och jag måste gå ut för att inte få psykbryt. Känner inte igen mig själv.
Jag skulle verkligen må bra av att ta en ciggarett just nu, men såklart så har pengarna sinat just nu när jag verkligen känner mig i behov av pengar.
Önskar bara att jag vore rikare så jag kunde få någonting att göra
funderar på att dricka mig full så att jag för en liten stund kan glömma hur värdelös jag är
finns seriöst ingenting som kan få mig att känna mig så värdelös som när jag inte kan göra någonting för att få de jag genuint bryr mig om att ens må lite bättre.
Fick precis två blåsor i munnen (typ där man brukar lägga snus) och alltså ååååååhhhhh jag orkar inteeee.
Har verkligen ingen som helst motivation att träna ikväll. Känner bara för att ligga och gråta pga ångest och livet i allmänhet. Borde dock egentligen, kommer bli besviken på mig själv annars. Kanske vore bra att ha något annat att tänka på för en stund också.
Mått sjukt luddigt idag, och drömt rätt obehagliga drömmar. Bara kännt ångest och ånger varje vaken sekund. Du har rätt, natten mot måndag kanske var ett misstag ändå.
Rädd och nervös till 110 procent.
En sån där bergochdalbanedag. Grät när jag åt middag för att jag inte orkade öppna locket på lingonsylten. Klockan är sex och jag tänkte sova. Pratade med min lärare och fixade att jag får extra tid på mig med uppsatsen. Snälla kan allt bli lugnt. Snälla kan jag få överleva detta. Snälla kan allt åtminstone bli okej.
Citat från Ronni:
En sån där bergochdalbanedag. Grät när jag åt middag för att jag inte orkade öppna locket på lingonsylten. Klockan är sex och jag tänkte sova. Pratade med min lärare och fixade att jag får extra tid på mig med uppsatsen. Snälla kan allt bli lugnt. Snälla kan jag få överleva detta. Snälla kan allt åtminstone bli okej.
<3
OnT: mår dåligt av hennes närvaro
Försöker plugga matte, men är så trött att jag snart somnar i boken...
Ska bara hitta orken att ta mig upp från sängen :---)) är död sen gymmet men om jag ligger kvar i sängen kommer jag inte kunna somna inatt. Men det är ju så damn kallt utanför täcket.....
älskar spanska :-)
att majoriteten av alla killar på tinder och badoo är görfula kan vara universums sätt att säga att jag ska sluta hänga där
när sänds debatt egentligen???????
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet