Skriva av sig-tråden
Hållt mig drogfri ca 6 månader och fick precis ett läkarmöte där jag ska få min elvanse igen. Börjar för första gången känns att jag inte är intresserad av att missbruka mer. Blir bara galenskaper och obalans varje gång.
Bytt kost till vegan sedan 6månader, slutat röka/snusa (bara ecigg nu). Beställt lithium orotate som jag hoppas/tror kommer dämpa sensory overload (överkänslighet) och göra mig lite mer stabil och balanserad bla. Ska även beställa nya nootropics troligen på måndag, bla 2 jag aldrig testat innan. Lär bli intressant..
Känns som det kanske äntligen kan börja bli ganska bra inom några månader. wohoo ^-^
vad du vill, jag har de
:-----------------------------------------------------------)
:-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------D savage garden
D här när ens "polare" lånar pengar.
Den här kvällen alltså.
Har så ont i kroppen, hela jävla kroppen, orkar inte ens tvätta av mig sminket eller borsta tänderna nu efter jobbet. Ska ligga i sängen och avlida tills jag somnar, Mvh fräsch brud som nt orkar något.
Låt denna söndag gå undan, zzz.
Fan. Vad jag inte ville ha rätt den här gången..
Känner mig helt dödssjuk men är egentligen bara en förkylning... Men känns så himla mycket värre pga nästan tappat rösten men har inte ens ont eller är svullen i halsen.
Fick i alla fall bli hemma från jobb, så det är väl lite tur i oturen att jag blev sjuk för vi fick erbjudande om visning för en lägenhet idag strax innan fyra!!!! Första visningen vi får gå på, är så jäääävla nervös och hoppashoppashoppas att den kan vara något för oss!
Är så jävla nervös över ekonomin dock ifall vi skulle vilja ha den?? Men vi har pengar så det räcker och blir över, men det är ju ett stort steg att eventuellt flytta hemifrån och stå helt på egna ben...
känns som att jag måste ligga här helt jävla stilla i min tystnad och ensamhet tills jag listat ut ett sätt att förhålla mig till det som jag hamnat i men det finns ju inga sätt
vill bara gråta och aldrig mer gå ut.
tilda e bäätre än mig cool o bäst
om det som inte dödar härdar
vad gör jag på mina knän?
Okej men VARFÖR vill min killes 17-åriga kvinnliga kollegor att han ska köpa tidiga julklappar till dom??? Han har knappt ens råd att köpa något åt mig, vem fan säger ens så???
Juste, den ena av dom ville ju låna pengar av honom också för drygt en månad sen till sina lipfillers :))))))
jag saknar dig wewe du vet inte vem jag är men jag saknar dig fitta och pannkaka vilken sorgens natt det här blev för mig
Man vet att man är less på sitt face när man inte tagit en selfie på flera veckor och bara använder filter på Snap.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet