Skriva av sig-tråden
Meningslöshet, evig meningslöshet
efter mycket om och men, jag diggar mina nya bryn.
ser inte lika hemskt ut som det gjorde innan.
men nog fan måste jag öva mera, holy hell.
Kommer lämna Stockholm över påskhelgen. Nyttigt för både kropp och själ tror jag.
känner bara till risotto?
är du säker?
ja e utbildad kock, från taiwan!
legit, gulligt. bra
Jag lever för att göra andra till lags, is that a bad thing
Ser dubbelt whaddup
har en ~liten crush~ och det känns bra för det gets my mind off tidigare heartbreak jättemycket så vad som än händer så är allt mkt easier 2 deal with nu
Mitt knä hoppade helt ur led när jag var sjutton. Gick på en plan yta och plötsligt bara vek sig benet. Ambulans, lustgas som tog slut, gips, en jobbig ställning och sjukgymnastikövningar... Ändå låser sig knät om jag cyklar, så det sker ytterst sällan. Inte lätt att älska dans och oftast känna av det i några dagar därefter.
Citat från BloodyPirate:
Mitt ledband i mitt högra knä slets ut tror jag för typ.. femton år sedan. Än idag har jag problem med det, känns som benet viker sig åt fel håll ibland när jag går.
Random svullnad i knän, fötter, armbåge. Sedan en sådan extrem smärta där smärtstillande som har morfin i sig inte hjälper ett dugg.
Gissar på att det är Psoriasis Artrithis men tydligen kan läkarna ej se om jag har det utan att testa direkt från en aktuell svullnad.
Självklart får jag mina smärtor men än sålänge har ingen svullnad existerat :/
kräk
Detsamma c:
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet