Saker du stör dig på hos folk här.
Glada, gulliga, snälla, UNDERBARA ec<33333333333
Citat från HardcoreChey_97
Citat från Ammie
Menade dock inte dig, TS.
Man ska vara över 18 osv. För övrigt fyllde jag 16 för ungefär en månad sen och jag har i alla fall inte märkt någon markant skillnad på hur jag argumenterar nu och hur jag argumenterade för en månad sen.
Nej men du är nog rätt annorlunda jämfört med för ett eller två år sedan.
Det har du rätt i, men det hänger nog inte ihop med åldern, vet många 18+ som fortfarande skriver som jag gjorde för 3 år sedan. Tycker att det är dumt att döma alla 15 åringar som idioter, även om många är det.
Orkar inte vara bitter osv.
Citat från Ammie
Det har du rätt i, men det hänger nog inte ihop med åldern, vet många 18+ som fortfarande skriver som jag gjorde för 3 år sedan. Tycker att det är dumt att döma alla 15 åringar som idioter, även om många är det.
Orkar inte vara bitter osv.
Klart man inte ska dra alla över en kam, men det går fortfarande inte att förneka att man förändras mycket på ett år, speciellt när man är ung.
Bara det som var min poäng! Annars tycker jag ålderdiskussionen är jävligt uttjatad, förstår inte ens varför någon som är 18+ bryr sig så himla mycket om en hemsida som EMOCORE. Förlåt, men emo är man typ när man är 13, därför borde ju yngre ha större rätt till att hänga här :Ppp
Citat från Baka
Citat från TobleroneG
Citat från Ammie
Citat från Baka
Sätt 18-årsgräns på internet så löser allt sig!
Nu är du bara oresonlig, vart ska du ta vägen då?
Då har han väl antagligen accepterat det faktum att han tillhör den åldersgrupp som anses vara idioter och inte hör hemma på internetforum. :P
Jag var jätteseriös lol xD xD xD xD xD =PPPP :PPP
Jag antog inte heller att du var seriös, men kände för att skriva det ändå. :(
Stör mig på folk som skriver dej, sej, mej.
Speciellt när de är fucking 20 år.
Citat från HardcoreChey_97
Stör mig på folk som skriver dej, sej, mej.
Speciellt när de är fucking 20 år.
that! bästa sättet att verka hjärndöd.
Dej (see what i did there?)
Folk som "skryter" om deras liv.
kåta barn. eller andra människor överhuvudtaget.
Mycket, men den här tråden gav mig åtminstone ett gott skratt.
Tips till alla som vill lära sig att argumentera lite bättre: Gå kurserna Filosofi A och B!
Att folk inte vet hur man använder redigera knappen, utan istället skriver ett till inlägg precis 5 sekunder efter.
Redigera knappen is there for a reason, right?
Citat från Hestdoktorn
Att folk inte vet hur man använder redigera knappen, utan istället skriver ett till inlägg precis 5 sekunder efter.
Redigera knappen is there for a reason, right?
This. Så jävla mycket.
Folk som:
1. ...tomciterar eller annars inte tillför diskussionen något. Såna som citerar och sedan själv skriver "(y)", "^this." eller liknande. Ingen bryr sig om att ni håller med, och om man vill skriva det kan man ju lika bra tillför något eget också. DÅ är det okej.
2. ...tar internettroll på allvar, även om det är uppenbart att de trollar. Också de som blir helt fly förbannade när de stöter på troll.
3. ...hakar upp sig på stavfel, felaktiga termer eller liknande istället för att verkligen se vad folk skriver. Lär er att se HELHETEN i en text, haka inte upp er på småsaker, i alla fall inte om texten är läslig. Dock stör jag mig också på folk som faktiskt stavar fel eller särskriver, det är ändå så lätt att stava rätt enligt mig.
4. ...rövslickare. De som heeela tiden ska ge komplimanger åt andra (speciellt åt de "kända" på EC) bara för att de själva ska... nej, jag vet inte ens varför de gör det.
5. ...tar allting så personligt hela tiden. Bara för att någon klagar över en viss sak och man känner sig träffad behöver man inte bli helt butthurt och komma med en massa argument för att den personen har fel. Låt folk tycka som de vill.
Tack för mig.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet