NYA VÄNNER, hur?
trodde det handlade om att det ska komma ny serie vänner... besviken nu
jag har jätte jätte många vänner
skyrt lagom! fick en två kanske nya vänner i klassen i skolan idag =) en tjej hon verka snäll o läspar precis som jag ! talfelsgang waddup
Själv är jag så trött på världen och trött på folks "picture perfect life" online osv. Ska man va vän med mig (vette fan varför nån skulle vilja det nurå men OM) så behöver man stå ut med att jag gärna är hemma och dricker kaffe, är skitdålig på att höra av mig, kommer ljuga om mitt mående konstant (tex. "Jo men jag mår JÄTTEBRA idag vill inte alls dö hur är det med dig och din hund???"), seriöst 75%av gångerna vi ses kommer det vara hos mig för jag ogillar världen och soljlus.
Jag är dock bra på att lyssna på kompisars shit och kommer ihåg det mesta dom berättar om sig själva, är relativt bra på att ge råd om någon ber mig.
Bonus om du har en insta där du lägger upp fulbilder, extra bonus om du har en hund jag får gosa med.
+ du måste stå ut med att inget händer i mitt liv så kommer berätta samma grej over and over.
Samt pratar inte politik om jag inte kännt dig 5+ år
Edit: är sämst på att höra av mig men uppskattar alla mina vänner så innerligt
prata ? :D
funkat lavinartat för mig på sistone
otrolig insikt
Antar att jag vill ha en vän att klappa katter med
någon som vill prata lite grann ?? :-)
Vi kan bli vänner om du tycker om hundar
Citat från ALLMIGHT:
Vi kan bli vänner om du tycker om hundar
Jag tycker om hundar C: men katter mest.
söker kompis mvh
Citat från Blackpeach:
Citat från ALLMIGHT:
Vi kan bli vänner om du tycker om hundar
Jag tycker om hundar C: men katter mest.
Kan jag också få bli er vän
Jag tycker om katter oxå!
Så länge ni tycker om hundar så är det bra! :'>
Ja, hur gör man egentligen? Mina gamla kompisar ville bara knarka och gå på rave och fanns inte där för mig när jag behövde dom så nu är jag en ensam en som skriver jättelånga meningar och inte vet hur man får nya vänner.. :,(
En bra början kan vara att bjuda på sig själv. Få andra att känna som att de känner dig som person. Ungefär som influencers gör - de känner inte dig. Eller få den andra parten att berätta om sig själv, ungefär som psykologer gör. Att bygga en relation kan ta tid.
Det kanske börjar som ett hej/hejdå. Till slut så brukar parterna bli nyfikna. Till exempel; de kanske börjar att undra vem du är som person utanför skolan, arbetet, eller forumet. Sedan brukar det rulla på.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet