Länge leve kroppsbehåringen!

Föregående
Till botten  
lau Tjej, 30 år

3 249 forumsinlägg

Skrivet:
9 oktober 2013 kl. 01:10
lau Tjej, 30 år

1. hur fan rakar du dig om du har så många PROBLEM herregud

2. det är inte jobbigt och det är fräscht att vara hårlös, raka varje gång i duschen eller vaxa så blir det inte drygt alls

sen så tycker jag personligen att det är sjukt osexigt med håriga kvinnor menmen, smaksak

Mortality Tjej, 31 år

2 475 forumsinlägg

Skrivet:
9 oktober 2013 kl. 01:11
Mortality Tjej, 31 år

Jag tycker att folk ska göra som de vill med sin kroppsbehåring. Och att folk ska respektera andras val och smak.

Nicolassilver Kille, 32 år

1 137 forumsinlägg

Skrivet:
9 oktober 2013 kl. 01:11
Nicolassilver Kille, 32 år

De e nice med tjejer som rakar sig!

Anunnaki Kille, 30 år

5 548 forumsinlägg

Skrivet:
9 oktober 2013 kl. 01:26
Anunnaki Kille, 30 år

Killar SKA ha kroppsbehåring, men tjejer ska nog raka sig dock, imo. Önskar att jag inte brydde mig om kroppsbehåring bland kvinnor, men tyvärr så finner jag det ganska äckligt, speciellt om hon har hår under armarna.

Tycker dock att det är ganska töntigt att störa sig på om killen eller tjejen inte rakar sig där nere. Töööööntar.

Anartist Kille, 34 år

243 forumsinlägg

Skrivet:
9 oktober 2013 kl. 01:27
Anartist Kille, 34 år

Alltså personligen har jag inget emot varken eller men...råkade könsorgan övergår oftast till något som jag (quite self explanator-ly(?)) kallar för igelkott.
Så...någonstans där imellan? Nah, låt folket göra vad fan dom vill...det är deras kroppar, right?

Snart kommer kroppsbehåringspolisen och...ja, vad skulle dom göra? klistra pubes på folk? (där har vi en mening som jag aldrig trodde att jag skulle skriva), force-depilera hippies?

där bjöd jag mig själv på mental images som jag helst skulle undvika...




And now you walked right into it. sese.

molly Tjej, 33 år

11 279 forumsinlägg

Skrivet:
9 oktober 2013 kl. 01:35
molly Tjej, 33 år

Alltså det är ju inte direkt alla som får blödningar och bölder och infektioner av att raka sig.......... och var du tvungen att typ foulmouth hela grejen med att VILJA ha parfym och smink på sig samt raka sig? Eller ha "konstiga grejer i håret"? Själv tycker jag att det känns bra och mysigt att INTE ha hår förutom på huvudet. Folk gör som de vill, men du behöver ju inte överdriva så jävla. Jag har klarat mig utan ett enda hälsoproblem trots kontinuerliga möten med rakhyvel, och inte heller har någon själ någonsin klagat på att jag luktar gott (parfym, inte könssafter) eller använder hårprodukter.

så eh



Chilla.

Heroin Tjej, 32 år

2 760 forumsinlägg

Skrivet:
9 oktober 2013 kl. 01:38
Heroin Tjej, 32 år

^
Hail thy lord
som någon sa, rostig machete used much


Föregående
Till toppen  

Du måste vara inloggad för att skriva i forumet