Hur "hittade" du din bästa kompis?
Skolan, all of them! Tight knit classmates typ.
bilddagboken och ec.
kolt va?
Vi började samma klass i ettan i 4an flyttade hon och vi tappade nästan kontakten helt men hon flyttade tillbaks för 2 årsen :) känt henne i ca 9 år nu hon är som en syster för mig ^^
Han är min kompis ex, jag började umgås med honom. Trodde verkligen inte att just han skulle bli en utan mina närmsta vänner. Han vet typ allt om mig, och jag berättar allt för honom. Utan honom skulle jag vara ett vrak.
Läste "hur hittade du din häst..." på första sidan. Blev besviken :( Men ja, jag vet inte riktigt. EC/Facebook?
hur jag träffade Ella (HULDA)
vi träffades på ett ridläger, vi hade våra stugor bredvid varandra
hon tyckte vi i våran stuga var töntiga, hon var ju ett år äldre, mycket coolare!
men sen gick vi tsm hem till stugorna efter att ha lämnat hästarna i en hage en bit bort. vi kom bra överens!
efter ridlägret träffades vi och ja, bästa vänner i tre års tid nu!
Citat från Excellent
hur jag träffade Ella (HULDA)
vi träffades på ett ridläger, vi hade våra stugor bredvid varandra
hon tyckte vi i våran stuga var töntiga, hon var ju ett år äldre, mycket coolare!
men sen gick vi tsm hem till stugorna efter att ha lämnat hästarna i en hage en bit bort. vi kom bra överens!
efter ridlägret träffades vi och ja, bästa vänner i tre års tid nu!
best day eveeeeeeeeeeer<3
Vi gick i samma skola och började i samma handbollslag. Vi var de enda som inte hade någon att passa med i början av det första träningspasset, så mobbade som vi var bestämde vi oss för att passa med varandra. Sedan var vi oskiljaktiga! :D
Vi spelade samma spel hamnade i samma guild addade varandra på msn, pratade varje dag. Möttes på DH kunde inte slita oss ifrån varandra träffades på nästa DH ett halvår senare, sedan bestämde vi oss för att ses mer ofta så vi fick börja resa mellan Sverige och Norge och det gick bara bra. Vi har varit oskiljbara enda sen första gången vi såg varandra, tills igår </3
Skolan.
Skolan
Emilia: i skolan, årskurs 6, hon är bäst
Chicken: i skolan årskurs 7, hon är bästaste, vi är har likadan humor, lika jävla random, och vi är bäst bara <3
Fann en av mina närmsta vänner i skolan - minns hur hon totaldissade mig i 4/5:an när jag frågade om hon ville "va me mig" en dag. fick svaret att det inte var roligt när man bara var två. Idag är hon en av mina närmsta vänner och vi har hållt ihop i flera år, och trots våra sämre stunder så är hon en av de få som verkligen förstår sig på mig - samt tar hand om mig sometimes.
Denna ljuvliga tjej är: lillemormor
Vi hade stalltjänst i skolan, hon är ett år äldre än mig och jag kände henne inte alls, vi hade bara pratat lite i stallet.
hon kom ut till mig när jag inte mådde bra, när ingen annan av mina "vänner" brydde sig.
sen dess har vi hållt ihop. :) ATTRAHERAD
I skolan, vet inte hurfan hon visste vad jag hette, men hon ropade på mig när jag skulle in på en lektion och började prata.. och genom henne hittade jag en till.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet