Guild Wars 2
Citat från lordkrall
Givetvis. Risken är dock överhängande att någon som köper kontot från honom bara blir bannad ganska omgående, då det borde gå att spåra ganska enkelt.
Alternativt att han bara påstår att han blivit "hackad" och således får tillbaks kontot.[/i]
Hur ska man kunna bli bannad för att man använder någon annans konto? Då borde man ju bli bannad så fort man byter bostad typ
Två områden jag inte kan få 100% på pga en bugg och en disablad content </3
Citat från hohohohoho
Hur ska man kunna bli bannad för att man använder någon annans konto? Då borde man ju bli bannad så fort man byter bostad typ
Byta IP + byta emailadress under väldigt kort tid känns lite misstänkt ;)
Citat från Randomnisse
Två områden jag inte kan få 100% på pga en bugg och en disablad content </3
Det är lite störande. Malchors Leap har varit buggat på FS hur länge som helst nu. Över 10 dagar. Tycker de borde fixa det snart iaf. Kan ju inte vara så himla svårt.
lvl 80 nu.
Har 2 missions kvar tror jag.
Hehe, nyss gjort ett försök av AC Explorable med en dansk guild.
Det var en spännande upplevelse ;)
CoF Magg runs på typ 20 min. = 35 charr carvings
CoF är dock buffat. Svårt att göra instansen unless man inte exploitar till sista bossen.
Bah, tramsliga exploiters.
Nåväl, det bör gå att upptäcka ganska snabbt och banna :)
Tycker det enda eventet som är jobbigt är att få gnomejäveln över lavan, han buggar lös helt ibland.
Kite eventet är ganska ez om man har 2mesmers med sig, timewarp nuka smokelorden i början så är man good to go!
De buffade timern från 100s till 200s, spawnade fler mobs och på forumen har de sagt att meningen med "kitingeventet" är att man ska döda alla mobs, vilket är omöjligt. Har lyckats döda 2-3 och sedan kita resten fram tills 93% men inte längre då de flesta inte vet hur man dodgar m.m... Så ja, istället för att gå igenom detta buffade event så finns det en exploit som gör att man kan hoppa över väggen till sista bossen och på så sätt få sista chesten och den stora belöningen.
Tycker ändå dessa buffs är lite meh då det var bra med en "noob"-dungeon som man kunde farma snabbt för gear. Hade hellre sett att de nerfade statsen på gearet man fick av badges.
Ah.
Den exploiten är rapporterad så den lär bli fixad snart.
Hoppas bara på att de kan se vilka som använt den också.
Borde inte vara så svårt egentligen
Men ja... Som jag sa innan så tycker jag ändå dessa buffs är lite meh då det var bra med en "noob"-dungeon som man kunde farma snabbt för gear. Hade hellre sett att de nerfade statsen på gearet man fick av badges.
Jo, egentligen. Men CM är väl fortfarande ganska enkel, trots att den har blivit buffad?
Syftet med den gear man får är ju dock att den ska vara på samma nivå som det man craftar, fixar via karma eller WvW.
Dunno, inte kört CM sedan buffen. Dock ska jag forsätta med CoF, fast andra paths, för jag vill verkligen ha klart mitt set :).
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet