Graffiti
blåjackan lär ju ha dragit en lagom dos ladd
var det inte de som bombade panic och de fick stänga ner eller nåt?
såg fö färska TKO-tags på en buss i förrgår, hoppas att de är tillbaka
"HÅLL KÄFT KÄRRINNNNNGGGGGGG"
Är som utomstående rätt så intresserad av vad dessa förkortningar står för. Är inte så dunder-insatt i gbg's scen
Ah, nice. Tack!
Minns att jag som färsking gick och grubblade över vad TRC skulle stå för fram tills jag faktiskt såg en piece som hade "the restless crew" i sig och fick livets uppenbarelse. Vet inte, vill alltid veta vad förkortningarna står för av någon anledning.
TSD är Team Smash and Destroy vad jag fattat. OCF är One Crew Forever.
Citat från sartre:
Vet ni om det finns något fett datorprogram man kan tagga i?
Paint kompiz
onemotion.com/sketch
Nån som har erfarenheter av stealth ink?
stealth var kanon när curb servin fanns i sthlm. funkade rätt bra haha
absolut torr ger annars en liknande effekt, tags som görs med det på typ metall i stan buffas nästan aldrig pga ser redan ut som att någon försökt
Mmh, har använt en gång, förstörde min nyköpta vita fred perry-piké ;_;
men ok va, mörknar absolut torr efter ett tag pga ljus? ponera att man ska lira insides osv
yes d mörknar och nästan fräter lite på glas har jag för mig! dras det på metalldörrar ser det ut som faded svart färg, då tror buffmastersen att någon redan försökt ta bort så de låtar det vara :~)
fräter på glas? du snackar inte om ets då?
Några göteborgare som är sugna på att försköna staden ikväll?
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet