Epidimier - slump eller genomtänkt rensning?
Sjukdomar är ju något som kommer från oss människor, det är ju allt vi gör som blir sjukdomar. Alltså bakterier (inte tvätta händerna efter att man gjort nåt med mycket bakterier och sen ta på sig själv och andra etc). Det är ju vi som skapar sjukdomarna, och för över dom till andra länder. Som när europeerna kom till sydamerika och förde med sig massa sjukdomar till indianerna.
Angående Kinas "utrotning" så är den ju helt galen. Dom tvingar alla att föda 1 barn (det är bra visserligen så inte landet blir överbefolkat) men familjerna strävar oftast efter en son eftersom de inte vill ha flickor som "tar upp tid och pengar". De dödar flickor när de precis har fötts. Inte okej.
läs igenom tråden innan ni skriver? :o
Citat från GEORGE
det jag menar är att det är biologiskt med flit. att vi rensar utan att vilja/välja det.
Biologiskt genomtänkt? Vem har tänkt har tänkt igenom det?
Virus sprids lättare där människor bor tätt tillsammans under dåliga förhållanden, och så blir det ju vid överbefolkning. Men det är inte genomtänkt, bara naturligt.
Det är precis som med djuren, när en art bor för tätt, så utvecklas sjukdommar...
jamen, typ vad jag menade. naturligt. jag och ord går inte ihop denna vecka </3
Citat från Julianne
Kina minskar befolkningen via att man bara får föda 1 barn. Är det nån som skulle göra biologisk resning skulle det nog vara dem? Så njaee jag tror det inte är med flit dessa epidimier uppkommer då de är väldigt ekonomiskt dyra.
Ja och vem ligger bakom Kinas one child policy? Inte är det diktaturens ide.
Läs NSS Memorandum 200.
För att svara på frågan, ja...
De använder softkill metoder.
Vacciner fyllda med cancer virus etc, mkt pekar på att hiv är
ett virus som manipulerats. USA´s militär har level 5 bunkers med virus och farsoter som
skulle kunna utrota allt och alla inom ett år om det släpptes.
Sedan har vi all GMO som är bevisat extremt hälsovådligt som sprids världen över i rasande fart as we speak.
Och sist men inte minst, tillsatt fluor i 70% dricksvattnet i US, UK, australien mfl länder...
Kan inte säga det tillräckligt många gånger...läs på om eugenics historia och elitens egna dokument...allt står i svart och vitt.
ANKLEVER: "Vem skulle skapa och sprida dem?
http://www.torontosun.com/news/canada/2009/02/27/8560781.html
http://www.vaccinationnews.com/DailyNews/May2002/SV40PolioVax&CancerBeyondCoincidence.htm
http://news.yahoo.com/s/afp/20090406/hl_afp/polandhealthflujustice
http://www.youtube.com/watch?v=wg-52mHIjhs
ANKLEVER: "Vem skulle finansiera det?"
Finansiering? Alla som köper deras produkter.
ANKLEVER: "Vem tjänar på massmord?"
De som vill dra ner jordens befolkning med ca 80% tjänar massor.
mindre människor mer kontroll. Mer kontroll mer centralicerad makt.
Vilka tjänar på tvångssterilicering i tredje världen på kvinnor mellan 15-25?
jag <3 dig Curses 8D
Why thank you honey...
ihi, diskret med ragg i tråd, lol :P
Det är bakterier, influensor med mera som utvecklas och bildar nya arter inom deras släkte. Ingen gud som skapar dom för att reglera mänskligheten, ingen statligsektor som jobbar med att reglera befolkningen. Utan bara saker som evolveras och utvecklas som orsakar problem!
Jasså?
Och alla de bunkrar runt om i världen där virus och bakterier
manipuleras och tas fram som vapen?
Time to read a book or two?
alltså... iochmed att det finns vissa stereotypa genetiska drag och miljöer som olika... låt oss kalla det "folkslag" har i olika delar av världen. så finns det känsligheter jämtemot yttre hot som befolkningen inte är van vid. t.ex. nya smittor. det hände bland annat när europeerna kom till nordamerika. indianerna tålde inte dessa sjukdomar och blev mycket sjukare än europeerna.
Det som orsakar epidemier är ofta främmande smittor, som antingen kommer från ett främmande ställe, eller en muterad variant av t.ex ett virus. frågan är bara vem som spridit det ;D om det är turister eller organiserade grupper
de senaste epidemierna tyder ganska mycket på att virus muterat, istället för att det är en gammal smitta på ett nytt ställe
Ja pre 1900 typ.
Den största globaliseringen som skett var mellan 1890-1930
och det spreds en del sjukdomar.
Men idag är inget främmande för någon då alla är exponerade till allt gemensamt.
Men det förklarar inte det den tidigare snubben skrev, vilket var direkt ur hans egen uppfattning utan verklighetsanknytning.
Det finns sedan många år rasspecifika biologiska vapen tex. Och antingen denna svininfluensa utbrottet var medvetet iscensatt eller inte så kvarstår problemet med att det innehöll dna från 4 olika influensor från olika delar av världen, vilket är helt onaturligt.
Jag väntar på en bra förklaring.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet