Doctor Who (SPOILER)
Hatade alla de "skojiga" scenerna. För Cartoon Network. Funkar i Sarah Jane Adventures men inte i Doctor Who. Kom igen...
Jag tycker capaldi var bra. Behövdes en mer mogen man indeed. Men som vanligt så kändes storyn sådär...(menar som de senaste tiden)
(Ursäktar om detta tagits upp redan...new)
Är det bara jag som vill ha en ny companion redan nu? (Gärna nån mer som Donna elr en snubbe)
Strax: "Then we will melt him in acid!"
Clara: "Hrrrmh."
Strax: "Then we will.... not melt him in acid..."
Citat från TARDIS:
Alltså, det var ju knappast en barnserie från absoluta början så att säga att det är ett barnprogram från grunden är ju inte riktigt sant.
Errmm... Jo. Det är ju faktiskt exakt det serien var från absoluta början.
Doctor Who var en barnserie som skulle lära och göra de brittiska ungarna mer intresserade av historia, fysik, och vetenskap rent allmänt.
Älskar Capaldi
Hatar Moffat
^
Yup.
Dock så var Listen inte heelt bedrövlig, den var spännande. Men Moffat borde lägga ner, srsly.
Capaldiii <3
Är det bara jag, eller är Capaldi den bästa Doktorn sedan 70-talet?
Tveksamt, känns som att man inte fått set inärheten av honom än. Tycker att storyn behöver handla mer om honom.
Gillar förövrigt inte alla jävla linseffekter och sättet de filmar som hollywood atm. Så sjukt överdriver.
Oldwho....
Det är lite det jag menar. Vi har inte ens kommit in på djupet på Capaldis Doktor, men ändå lyckas han briljera i sin roll. Och de få insikterna vi har fått i hans personlighet hittills lyckas han spegla utmärkt.
Jag tycker att de gör ett bra jobb med att modernisera serien, samtidigt som de håller fast vid den klassiska känslan. Säsong 8 har, enligt mig, haft starkare anknytningar rent tematiskt och i atmosfären till de gamla säsongerna (pre-2005) än någon annan av de nya.
Det enda jag tycker att de nyare säsongerna (s07, s08) saknar är storys som sträcker sig längre än ett avsnitt. De senaste vi hade i det stuket var "The Rebel Flesh" och "The Almost People".
Någon som vet stream på senaste?
bara googla på typ doctor who online eller nått. Borde inte vara så svårt att hitta
Kollar senaste avsnittet. Överväger att stänga av. Fy fan vad dåligt.
Den var waaaaay too obvious, Fattade direkt fick allt var förstört
Vad menar du?
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet