Diablo III
Citat från iEmmi
Jag hittade en legendary 2hand axe i Inferno med 1725 dps och 25% magic find, 270 vit, 250 str, 77% crit damage och 99 all resist. Hur mycket tror ni jag får för den i real money AH?
Screenshot on the way!
Galet mycket
Ska köpa spelet denna vecka tror jag.
Hoppas mig lycka till att jag förstår något av spelet, haha.
Galet mycket för att vara vad man kan tjäna på rmah alltså
Så vad tror ni, kommer man kunna livnära sig helt på Diablo efter real money-patchen?
Citat från xMySweetShadow_
Så vad tror ni, kommer man kunna livnära sig helt på Diablo efter real money-patchen?
lär bli inflation på marknaden rätt fort, även om man skulle kunna få en business boom i början
Vet inte hur andra tänker, men jag hade inte betalat mer än en tjuga för ett item.
seriöst inte ens en tjuga allvarligt. ta en tjuga och + ihop det med alla item slots som finns. Seriöst en femma eller tia, högst
Tänker själv inte använda RAH till att köpa itemer, kommer bara använda det till att sälja items, dvs om jag hittar något sjukt bra.
Är inte så insatt i spelet så jag tänker betala riktiga pengar för att bli bättre i det.
Citat från jonathansvanberg
Vet inte hur andra tänker, men jag hade inte betalat mer än en tjuga för ett item.
kan säga så, det finns bra många andra som betalar mycket mer än 20 kr... och du lär aldrig få 20 kr för en bra item sorry.
jag tror man kommer kunna görat om man farmar satan , dock bör man streama allt för att möjligen lyckats få in lite extra pengar på sidan om man ska fundera påt. Kungen som har 10k+ på sin stream klarar nog det utan probs
^ Jo det vet jag att det finns andra som betalar mycket mer, och att man antagligen inte kommer få något bra för en tjuga.
Men JAG hade aldrig betalat mer än en tjuga för något ändå haha.
Jag kommer nog inte köpa något.. Alls. Kommer nog sälja typ i sort sett allt av värde jag hittar. Fint extraknäck liksom. Tror det finns många som betalar en hel del för items, även om det mest troligt kommer bli megainflation efter ett tag. Men man kommer nog kunna tjäna rätt feta pengar typ efter att expansionen kommit, då allt är nytt.
Skulle aldrig betala riktiga pengar för ett item på Diablo III -.- vem gör det? :S
Citat från Thias
Skulle aldrig betala riktiga pengar för ett item på Diablo III -.- vem gör det? :S
Väldigt många köper items för riktiga pengar. Allt Blizzard har gjort är att ha kontroll och få en del av kakan.
Detta har pågått väldigt länge under D2s levnadstid, dock inofficiellt, och på fansites.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet