Det mest brutala ni gjort mot er mobil/IPod/Mp3 osv.?

Föregående
Till botten  
Mia Tjej, 30 år

2 394 forumsinlägg

Skrivet:
5 november 2014 kl. 21:23
Mia Tjej, 30 år

haha kommer ihåg då såna där walkman var nya å jag tjata å tjaaata om en sån istället för min hopfällbara töntmobil á la 2000. fick såklart ingen. så jag tvätta min mobil i tvättmaskinen två gånger men självklart överlevde den båda. tog sedan till med hårdhandskarna å bröt den på mitten å spela fotboll med delarna och sa till mamma att jag hade glömt den i parken och nån tagit sönder den. hon gick ej på de :)))) hon retar mig än idag. men planen funkade ju, fick en ny!!

Darwin Tjej, 31 år

1 476 forumsinlägg

Skrivet:
5 november 2014 kl. 21:23
Darwin Tjej, 31 år

^Jag hoppas du sa förlåt till din lärare!

Det var visserligen inte jag, men min mobil tappades i toan av min far, som sedan försökte rädda den genom att lägga den i mikron. Tanken var att värma bort allt vatten. Den dog!

stilinski Tjej, 29 år

2 578 forumsinlägg

Skrivet:
5 november 2014 kl. 21:26
stilinski Tjej, 29 år

Min ipod har fått utstå mycket, bland annat låg den i fickan när jag trampade rakt ner i sumpmark under en orienteringstävling. Den var blöt och jag var blöt, men överlevde gjorde vi båda två. Min förra telefon lyckades jag bada, men den överlevde. Min nuvarande telefon gled ur bakfickan rakt ner i toan, överlevde men med en defekt låsknapp så den är inne för reperation just nu haha.

Wikileaks Kille, 32 år

11 370 forumsinlägg

Skrivet:
5 november 2014 kl. 21:33
Wikileaks Kille, 32 år

Kastade den i asfalten så den gled på en gräsmatta och ner i en liten damm. Den låg där hela natten och nästa dag gick jag dit och hittade den. Som tur klarade den sig efter att jag skruvat upp hela mobilen och torkat den.

coreylala Kille, 35 år

304 forumsinlägg

Skrivet:
5 november 2014 kl. 21:57
coreylala Kille, 35 år

Jag repade skärmen på min 3310, no joke. Annars har jag varit ganska vänlig mot mina telefoner, har inte gjort mer än att doppa hörnet på nån mobil i badvattnet.


Föregående
Till toppen  

Du måste vara inloggad för att skriva i forumet