Att vara en kort kille
Försök, alltid försök. Må det vara att bli vän, må det vara en flickvän. Du ska alltid försöka. Om du är dig själv, varför bry dig om något annat? Försök alltid, sen får du se vart det leder, så är det med alla, varken man är lång eller kort.
"Nu söker jag ärliga och genomtänkta svar. Inget "skonande av känslor". Gör jag fel som tänker att det är mer eller mindre kört från början? "
Att tjejer vill ha långa killar är något skit dom säger. Typ som "messa mig oftare blablablablabla".
Långa killar får en boost av självfötroende av att höra det, dom kortas sänks. Men det är attityden brudarna vill ha, inte längden.
Tycker att korta killar är det snyggaste som finns!
Korta killar är så jävla söta oftast!
Jag skulle vilja vara 1.90, men så var man inte det...
Hngh*, hatar att vara kort, längdkomplex! ;__;
Äsch, längden har ingen betydelse.
Visst tycker jag själv bäst om när han är åtminstone ett par centimeter längre (ingen aning om varför det är så, dock), men är han kortare gör det mig inte ett skit. Mitt ex var -93:a och ändå cirka en decimeter kortare än mig som är/var 1,75 m. Det var rätt sött, faktiskt. Sedan, att jag lämnade honom, var av heelt andra anledningar.
Edit: Kom på att alla på min moders sida av släkten är mycket korta, även männen.
Och dessa har ju fört släkten vidare ändå, eller hur? Så, det är inget att känna sig hopplös över!
hahahaha
I mina förhållanden har killarna aldrig varit speciellt långa. Runt 170 dom med. Så hang on!
Jag själv skulle inte kunna vara tillsammans med en tjej som är längre, har faktiskt sagt till min flickvän att inte använda klackar när hon är med mig :c
men det är nog bara några få killar som tycker det känns fel. Jag är typ 168 eller nåt sånt och har aldrig känt mig dragen till en tjej som vart längre så kan inte riktigt relatera, men har inte direkt hört talas om att tjejer "kollar över en" (hah hah) bara för att man är kortare än dom.
det "problemet" är nog mer att killar känner sig omanliga eller nåt och därför vågar man inte testa ifall långa kvinnor är intresserade. :D
och det är inte som att man inte har några alternativ bara för att man är kort och itne vill ha/ka få någon som är längre, de flesta flickor jag känner är mellan 150 och 170 såatteh ~
Äsch, det är inte någon anledning att inte försöka.
Om man är intresserad så agerar man, skit i allt annat.
Om det är ett problem så finns det fortfarande gott med vackra kvinnor under 1.70 ~
Fast du kan ju inte tänka så.
Jag är 185+ och mitt ex är runt din längd, ~170.
Jag sa och säger fortfarande att jag inte är så sugen på att ha någon som är kortare än mig, men jag menar... COME ON
Våga satsa istället för att ge upp!
Är 167 ungefär!
Det är nog den bästa längden som existerar!
Jag tror inte alla tjejer bryr sig om längden. Du borde sluta tänka på din längd så mycket.
Haha, jag är fan 164. Så du är definitivt längre än mig. Min kille är 180, inte sååååå stor skillnad ju.
Men ja, många tjejer är under 170. Så du är nog längre än dom flesta, så så kort är du inte.
Bryr mig vid första intryck, men det är väl inte det viktigaste.
Äh, Det kan vara gulligt med korta killar,precis som långa är det mysigare att krama någon som har en annan längd än en själv.
Sen om man tycker om någon borde man skita i längden..
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet