Allmän diskussionstråd för gamers
Är det värt att skaffa breath of the wild till wii u? Lär ej skaffa switch inom typ 3 år.
https://nv-mp.com/download.php
Fallout New Vegas multiplayer betamod. För den som vill testa, hitils jag har stulit någons hagelbössa och knäppt samma person, sedan blivit mosad av någon med powerarmor. 10/10.
Ska få låna min kompis Wii U i utbyte om att hon får låna mitt Zelda:BotW när jag har lirat igenom det (ska köpa det enbart för att få lira just det)! :D
Är superstoked! :D
undrar hur många mordhot han får för att inte enbart vara positiv mot switchen och zelda. Jim sterling blev ju mordhotad, ddosad och hackad för att han hade mage att ge spelet 7/10
Citat från Seraphim:
undrar hur många mordhot han får för att inte enbart vara positiv mot switchen och zelda. Jim sterling blev ju mordhotad, ddosad och hackad för att han hade mage att ge spelet 7/10
Äsch, folk gillar inte när deras köp kritiseras. Man känner sig väl dum eller något sådant fjantigt och måste försvara det, haha. (Är ju inte ens köpet som kritiseras i detta fallet).
Haha, man vet ju sedan länge att Zero Punctuation plockar isär och kritiserar alla spel han kommer över, det är ju hela poängen att han ska vara sjukt kritisk (vilket gör att man verkligen ska spetsa på öronen när han faktiskt har lite negativt att säga om ett spel!
Sedan så är det ju som ni säger att folk inte tycker om när andra kritiserar deras åsikter/inköp, vilket självklart är sjukt larvigt!
Du menar att man ska spetsa öronen när fan faktiskt säger något positivt?
Haha, yes, det var positivt jag menar! ^^
Min bror har det på switch så när jag väl skaffar ett lär jag ju kunna låna hans zelda och pröva det då. Men känner ju liksom inte för att göra ett konsolköp när de spel jag vill ha är zelda som finns till en konsol jag redan har och fire emblem warriors som släpps till 3ds också.
Fuck vad jag älskar freedom force spelen. De är värda att ha köpt 3 gånger. (1 fysiskt 1 på steam och 1 på gog).
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet