ÄR DU LIK DITT/DINA SYSKON?
Nästan alla vi stöter på, jag och min syster, tror aldrig att vi är systrar.
Vi är som dag och natt. På sättet är vi väldigt olika, det är ett som är säkert.
Jag tycker inte vi är lika till utseendet. Det tycker mamma och många andra vuxna. Men inte så värst många i vår ålder. Hon är ett år äldre än mig.
Kanske inte världens bästa bild på henne eftersom att man bara ser hennes halva ansikte, men har ingen nyare på henne på denna datorn.
Hyfsat gammal bild på mig. En ful bild på mig. Aja.
Amelie
Jag, Alicia
Amelie är bland som snyggaste jag vet, hon är min bästa vän och jag älskar henne! Finare syster kan man nog inte ha.
^ tycker ni är fett lika.
och nej, inte ett dugg lik min bror!
nej, vi är som dag och natt i både beteende och utseende.
Syster är blond, krulligt hår, lång, stora tuttar, acne, rak näsa, blåa ögon, stora fötter
Jag: Kort, rakt (brunt) hår, plattbröstad, gröna ögon, icke rak näsa, små fötter
Nej, däremot är jag skitlik min ena kusin.
jag har en tvilling syrra så ja :D
cucksucker <- syrran
fast andra säger att vi inte är liknar varandra.
Inte mina tre äldre syskon, eftersom de inte har samma pappa som jag. Men jag är lik min yngsta lillebror, säger dom.
alla säger att jag och min lillebror är lika, men jag skulle gärna vara mer lik honom på vissa sätt.
Jag och min näst äldsta syster är lika, enligt alla andra :P Nu har vi dessutom piercing på samma ställen xD
Min systers kompis tog fel på oss en gång, ändå är det 6 år mellan oss. Haha!
Nej
alla tycker jag e lik min syrra :O
Jag har ärvt mammas drag.
Syrran har pappas.
trodde inte att vi var så lika tills jag tittade på mitt och Maltes passfoton, var fan bara ögonbrynen och längden på håret som skiljde :O
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet