alismas blogg



29 år. Bor i Stockholms län. Är offline och var senast aktiv: Igår 13:21

alisma

Senaste inläggen

en uppdatering
24 september kl. 17:31
hoppsan hejsan kerstin
20 september kl. 20:25
liar, liar pants on fire
18 september kl. 21:51
meow owww
16 september kl. 21:58
angående honom
16 september kl. 17:22
sagy the hell have you done
15 september kl. 19:26
reminder
13 september kl. 17:22
the bar is so low
12 september kl. 06:13
what the helly
10 september kl. 04:15
why would he do that
4 september kl. 13:49
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Ambivalent Civilstatus: Ensam
Läggning: Bisexuell
Intresse: Spel
Bor: Inte valt
Politik: Feminist
Dricker: Saft
Musikstil: Jazz
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2012-01-27

IM BACKKKKKK

Alltså efter den här helgen så känns det som att jag nu lyckats ta mig ut ur min svacka. Är så exalterad över allt, det är helt sjukt. Är dock väldigt orolig över för att falla tillbaka då det är så lätt hänt. Så försöker hålla tillbaka all energi och försöker även begränsa ~my social interactions~ eller hur en ska säga. Då det oftast är just det som får mig att må dåligt. Att jag är för mycket, för på och jobbig.
Ya feel me?

Hursom, det var många fina stunder den här helgen, Sofi är en sån jävla underbar människa. Hon är en av de få människor som jag lärt känna på fyllan men som jag fortfarande har kontakt med, ni vet som en lär känna inne på krogtoaletten men som en inte glömmer bort när en nyktrat till dagen efter? If u know what I mean

I fredags drog vi till chovas trots all ångest jag haft inför att vistas där efter all skit med S. Men känns som att jag äntligen har kunnat släppa på den oron och det är SÅ JÄVLA SKÖNT. Den nya vakten flörtade dock som fan??? Hahahah

Vi körde några rundor Never have I ever och sen så började vi prata om allt och ingenting. Det finaste var dock att vi kom in på min barndom, trauman osv och när jag berättade om året P och M gick bort och allt som händer kring det så började hon gråta, det kändes så himla bra att äntligen få ha någon att prata med det om. För det var två viktiga personer från min barndom, vet inte hur jag ska uttrycka mig men fint var det. Sen drog vi iväg till Karma HAHAH. Har aldrig varit där förut men d var väl nice?

Sen drog jag med J hem till R och har verkligen inte träffat någon av dem sen min och J's grej eller whatever det var i somras. Var helt väck hela resan dit dock och sen halkade jag i en backe, som jag alltid gör :-)

Skulle skriva vad som hände i lördags/söndags och en update om boendet, meeeen inlägget skulle bli sjukt långt då

Så här är min nya bakgrundsbild på luren


Ur welcome


Logga in för att kommentera
Nana95 Tjej, 31 år

so happy!!! kämpa på <3