alismas blogg



29 år. Bor i Stockholms län. Är offline och var senast aktiv: Igår 13:21

alisma

Senaste inläggen

en uppdatering
24 september kl. 17:31
hoppsan hejsan kerstin
20 september kl. 20:25
liar, liar pants on fire
18 september kl. 21:51
meow owww
16 september kl. 21:58
angående honom
16 september kl. 17:22
sagy the hell have you done
15 september kl. 19:26
reminder
13 september kl. 17:22
the bar is so low
12 september kl. 06:13
what the helly
10 september kl. 04:15
why would he do that
4 september kl. 13:49
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Ambivalent Civilstatus: Ensam
Läggning: Bisexuell
Intresse: Spel
Bor: Inte valt
Politik: Feminist
Dricker: Saft
Musikstil: Jazz
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2012-01-27

tw ångest typ? kanske? oklart

Jag vet inte hur jag ska ta mig vidare från det här. Jag är så trött hela tiden, trött och ledsen. Jag var ute i helgen och hade superkul! Var med Anna och träffade Bingen för första gången på typ ett och ett halvt år. Men det blev väldigt tydligt att jag inte riktigt kan hantera mina känslor öht. Blev typ kortslutning i Hjärnkontoret då och då.

Idag så förstår jag inte alls hur jag frivilligt kunde hänga inne i stan och på plattan, hahah. Alla människor stressar mig så himla mycket och precis allt ger mig ångest.

Kan inte heller identifiera vad det är som triggar igång ångesten. Vilket i sin tur gör mig frustrerad, vilket gör mig stressad, eftersom jag inte kan hantera stress så får jag ångest och så börjar det om igen.

Jag måste göra något åt det här, för känner hur min kropp börjar ge upp. Min kropp gör ondare och ondare för varje dag som går och mitt immunförsvar är fucked. Alltså förstår ju varför, jag äter inget. Men jag klarar inte av att resa mig upp ur sängen och när jag äter så säger kroppen ifrån. Helt ärligt så vet jag inte om det är för att jag blivit sjuk fysiskt eller om det år något annat.

Flyttar ju snart igen och hoppas verkligen att det blir bättre då men är rädd för att jag kommer bli värre av att vara själv med människor jag inte känner.

Kommer inte klara av det här själv så vill bara säga tack till er som fortfarande står ut med min bullshit. ♥

Omg vad skönt det var att skriva av sig, har levt så mycket i mitt huvud. Nästa steg är väl att börja prata med människor

Babysteps osv


Logga in för att kommentera
Nana95 Tjej, 31 år

hoppas verkligen att du mår bättre fysiskt och orkar ta dig igenom detta mentalt, du är stark!!! kämpa på!! <3