TaZiums blogg



Tjej, 27 år. Bor i Varberg, Hallands län. Är offline

TaZium

Senaste inläggen

Äventyr på Ljungskile folkhögskola.
13 november 2017 kl. 00:38
Asch.
16 juli 2017 kl. 23:51
Det där med att bli vuxen
27 juni 2017 kl. 12:45
Happiness
17 maj 2017 kl. 20:29
Sociala sammanhang.
13 maj 2017 kl. 16:43
Short people problems.
13 maj 2017 kl. 02:08
Stress
9 maj 2017 kl. 15:12
Audition.
26 april 2017 kl. 01:42
Folkisar.
19 april 2017 kl. 00:30
Jag antar;
8 april 2017 kl. 02:31
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Effi Civilstatus: Upptagen
Läggning: Straight
Intresse: Tatuering
Bor: Med någon
Politik: Politik?
Dricker: Te
Musikstil: Indie-rock
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2013-04-10

Event

TaZium har inte lagt till några event än.

Snea och fest komplimanger?

Scrooge och dom slängde ihop en grym fest om inte en trippel date dagen efter. Har haft det riktigt mysigt bortsett från allt strul som uppstod typ som att folk trodde att polisen skulle komma så alla sprang och gömde sig i skogen, stack hem eller tog långpromenader och att ca 10 pers sneade och mådde bajs inklusive mig. Var seriöst spya över hela lokalen och allt var kaoz. Vet inte hur många roliga kommentarer jag fått om att jag liknar många olika personer här i Stockholm. Vet seriöst inte om jag ska ta det som komplimanger eller inte haha. Är otroligt glad över att jag var så lugn ändå hur pissigt jag än mådde, ville mest bara sova.. Medans alla andra låg och spydde och klagade på allt. Idek.

Har Osuat ända sen jag kom hem och känner att jag vill spela mer, är bara fett lat och hungrig.
Btw, glöm inte att äta innan ni drar och festar. Speciellt inte om ni ska spy, magsyra är inte trevligt att få ut. Inte någonstans tbh, svider som satan. :S

Älskar ändå hur Lilly förklarade för mig hur jag hade betett mig då hon försökte få mig att sova. Något jag inte kommer ihåg men det hon berättade skapar otroliga minnen för kunde inte sluta skratta.
Funderar på att ta bort Ec thou. Min blogg är pretty much no use för verkar dött som att ingen läser eller ens verkar intresserad + att det ända jag gör just nu är att följa andras bloggar jag heller inte finner intresse i att läsa. Skojar inte, antingen är det jag som blivit tråkig eller bara folk i allmänhet.
Well idk, får se om kanske några dagar.

Det löser sig.

Haft en bäst vecka i Stockholm och åker hem imorgon. Saknaden kommer bli stor, men längtan till sommaren kommer bli ännu större. :$ <3
Ni får den här som tidsfördriv, idk.










Logga in för att kommentera
Aidee 34 år

Jag läser alla dina inlägg ju :<

TaZium Tjej, 27 år

Gör du? : c

Scrooge Kille, 28 år

drugs r bad
m'kay

TaZium Tjej, 27 år

Shhh