Jinekologens blogg
Kille, 31 år. Bor i Göteborg, Västra Götalands län. Är offline och var senast aktiv: 6 mars kl. 11:59

Senaste inläggen
Ditt samtal står nu som 127 i kön7 januari 2022 kl. 13:07
Två år ändå,
5 januari 2022 kl. 15:22
Ni vet inte vad svårt är.
31 december 2021 kl. 06:43
När man återfår ett stulet (spel)konto Pt2.
20 december 2021 kl. 15:08
När man återfår ett stulet (spel)konto.
19 december 2021 kl. 21:00
Ber ödmjukast om lite blogghjälp.
14 december 2021 kl. 16:35
Jag vet inte ens
4 april 2019 kl. 11:45
Har ni sett en dalabjörn?
19 mars 2019 kl. 18:40
Den värsta typen av sadister
28 februari 2019 kl. 17:46
Blir alltid förundrad
23 februari 2019 kl. 16:43
Visa alla
Tekken, öl, gräs och nu jobb. Inte hyped.
Hai,
Vaknade vid 14 idag. Skönt att sova länge, kommer behövas då jag precis nu gick på mitt nattpass. Natten till idag var rolig. Mycket öl, lite rökande samt någon skum melondrink med mjölkbas. den var sjukt god och smakade godis. Blev lite frälst faktiskt. Spelades en hel del Tekken också.
Men jag var inte alls sugen på att jobba när jag väl satte mig på bussen och började resan hem. Faktumet att arbetet nalkades sved och lade sig som en blöt handduk över skallen. Gjorde dock situationen lite bättre genom att köpa massa bacon och stuff till den perfekta middagen jag senare lagade, pasta med bacon & ostsås. Yum.
Men ärligt jag är lite rädd idag inför passet. Brukar inte vara det. Kanske för att det första jag hör när jag gått igenom entrén till arbetet är massa skrik från kollegorna på våningen över. Den våning jag ska hålla koll på själv hela natten. Hade tydligen varit helt sjukt knasigt där hela dagen idag. Gick sedan in till den andra avdelningen, som jag också har ansvar för själv under nattpassen. Där möttes jag av ännu mera skrik. Fan att folk bestämt sig för att vara så gapiga. Jag vill bara sitta här med god betalning och se Netflix hela nätterna. Inte arbeta. Jag vill dricka mitt kaffe och käka mitt Munch. Inte byta blöjor och styra upp slagsmål.
Blä. Kommer inte gå bra i natt bara, har det på känn. Magsäcken känns som en torktumlare, håller på och far runt bara. Antingen för att jag oroar mig eller för att jag åt så jävla mycket bacon. Inte säker, kanske båda anledningarna.
Många jag känner skulle supa idag. Det sved lite, träffar inte alls så mycket folk längre gentemot hur det var innan jag blev arbetsnarkoman. Men pengar förändrar en antar jag. Kunnat spara en hel del så riktigt nöjd med den biten. Nu ska jag springa och ge massa piller, kanske snor några till mig själv. Hoppas ni som dricker eller gör annat dylikt har en fin kväll iaf.