Jenna_Jewels blogg



Tjej, 34 år. Bor i Västerås, Västmanlands län. Är offline

Jenna_Jewel

Senaste inläggen

Från whore till tönt.
4 september 2014 kl. 00:33
Fuck
26 augusti 2014 kl. 21:43
Har cyklat 64km idag
15 augusti 2014 kl. 00:54
Jag är en psykopat. Jag ville ju bara kramas.
13 augusti 2014 kl. 00:09
Morgonmage
11 augusti 2014 kl. 13:47
Goth Queen är vad de kallar mig. Outfitgifs.
10 augusti 2014 kl. 19:12
Oh shit, jag äter frukost.
6 augusti 2014 kl. 11:57
Parterapeut till morsan och farsan
5 augusti 2014 kl. 04:06
Gått ner 1,5 kg på fyra dagar?!
4 augusti 2014 kl. 21:03
It's Not A Good Comeback If You're Not Almost Naked Darling
25 juli 2014 kl. 02:31
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Jenna Civilstatus: Upptagen
Läggning: Bisexuell
Intresse: Inte valt
Bor: Med någon
Politik: Inte valt
Dricker: Whisky
Musikstil: Metalcore
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2010-07-25

My Fat Ass Broke My Jeans

Men jag orkar inte med att mina byxor har spruckit upp under hela röven på mig! Aaaaaaahhhahaha... Jag böjde mig ner för att dra igen dragkedjan på skorna så sa det bara rrrrratsch och sprack upp från innersömmen och utåt. Stressad som ett as hann jag inte leta reda på några andra skitbyxor hemma hos morsan och farsan utan det var bara att fara iväg för att att inte missa bussen in till jobbet i alla fall. Hellre sprucken än byxlös.

Som alltid frågade busschauffören mig om jag var ungdom eller vuxen. Vuxen mumlade jag bittert. Att jag aldrig lär mig att säga ungdom istället. Skulle spara nästan en hel tia per resa på det. Det skulle bli många tior efter några gångers åkande. Väl framkomna till stan frågade chauffören vart jag skulle av någonstans. Jag talade om vilken hållplats, den var strax därefter. Trevlig och pratglad som de flesta av vl:s busschaufförer frågade han om min ålder och vad jag skulle göra. Det är nämligen inte många som åker buss den tiden på dygnet in till stan. Jag var till och med den enda passageraren. När jag berättade att jag skulle in till jobbet erbjöd han sig att köra dit mig. "Visst får du göra det om du känner för det" sa jag och skrattade. Den korta lilla bit jag vanligtvis har från hållplatsen till jobbet uppskattar jag att få gå men när mannen var godhjärtad nog att vilja skjutsa mig ända fram till jobbet kunde jag inte förmå mig att vara så otacksam att säga nej. Jorå så att eh, haha aah. Med den stora blåvita vl-bussen blev jag avsläppt direkt utanför jobbet ikväll :)

För övrigt känner jag riktigt riktigt mycket för att brottas och busa just nu. Är på ett förjävla retstickehumör. Gärna med en söt kille please! Eller en rykande het brud. Det skulle jag absolut inte avböja. Fast jo, nog fan skulle jag böja av ryggen bakåt lite på mig då hehe. If you know what I'm saaaaaying. Det kanske är därför mina byxor spricker som de gör. Hmmm.


Logga in för att kommentera
Kokoro Kille, 30 år

Du skriverp å ett väldigt gosigt sätt, blir sjukt mysigt att läsa haha. hört att någon ska bli Kuttersmycke hahaha

Jenna_Jewel Tjej, 34 år

Tackar så mycket :) Ditt sätt att skriva på tilltalade mig så pass att jag har din blogg under bevakning! Pluspoäng för P!ATD ;D

Wait say what? Vem ska besmycka vad enligt vem?

Kurozu Kille, 37 år

Trodde först att de skulle vara så där lol

Jenna_Jewel Tjej, 34 år

Hahaha nää faktiskt inte på de här byxorna. Men jag fick ett infall om att snitta upp resten av dem för att göra det till en look. Kanske ska satsa på det ändå.

Mickan Tjej, 31 år

Nästa gång jag åker någonstans ska jag också be om att bli skjutsad till dörren, den VL-turen har aldrig jag haft!

Jenna_Jewel Tjej, 34 år

Verka lite bortkommen så gör de allt för dig :) Det är inte första gången jag har träffat på hygglo busschaufförer! Har fått en reflex en gång, se bild på en herres Mustang, skjutsad för att komma fram till rätt hållplats vidare och så några livshistorier berättade för mig haha.