Eyjafjallajokulls blogg
25 år. Är offline

Senaste inläggen
Drabbel18 september 2014 kl. 21:45
Introducering. Igen.
10 september 2014 kl. 22:45
.... Va?
12 februari 2014 kl. 20:04
Ingenting särskilt
15 januari 2014 kl. 14:13
Nej
25 december 2013 kl. 20:28
Musikvideor~
15 december 2013 kl. 16:29
En olycksalig Lördagskväll
14 december 2013 kl. 23:17
Ny vecka- Men inga nya krafter.
9 december 2013 kl. 21:45
Våldgästar Bloggens blogg
7 december 2013 kl. 11:10
Jag har ingen rubrik
4 december 2013 kl. 19:44
Visa alla
ORD
Jag älskar verkligen ord. Jag granskar dem, och har mina personliga favorit ord, och de jag tycker mindre om.
Jag gillar att utvidga mitt ordföråd, samt att lära mig flera olika synonymer eftersom jag avskyr att upprepa samma stavelser.
Då är ju en av mina favorit hemsidor den här --> http://braord.se/, eftersom det är endast en lång lista med olika svenska ord och dess betydelser.
Det är ju underbart.
Folk kallar mig konstig men jag förstår inte?
Det är även snart dags att återvända till skolan, igen. Jag önskar verkligen att vi hade en dag till då vi kunde vara lediga, två dagar är alldeles för kort.
Har en massa läxor jag inte gjort, och flera förhör att plugga till. Vilken tur jag har att jag lär mig fort.
Dessutom jag har börjat kolla på Hetalia: Axis Powers och jag är minst sagt förvirrad.
Varför är Italien en idiot?
Har så många frågor, men så lite tid och ett sådant litet intresse.
Var även och köpte kläder tidigare idag. Jag äger nu en vinterjacka och har en ny tröja som jag är halvt förälskad i. Den är ganska basic, men det har ju aldrig skadat någon.
Doctor Who fyllde även år igår. WOHO.
Såg på The Day of The Doctor i mitt sovrum då. Såg på BBC's broadcast (gjorde något med datorn så det verkar som att jag bor i Storbritannien, jag sade även att jag hade någon Tv- license som hörde med BBC, som jag icke äger. Jag är nu orolig att polisen ska komma och knacka på, nudeltrollet, vad har vi gjort?)
Det var fantastiskt, briljant. Men inte lika bra som jag hade förväntat mig för att vara helt ärlig.
Jag har även köpt biljett till Black veil Brides på fredag (TACK ELINA_SOM_JAG_REDAN_HAR_NÄMNT) och är väldigt uppspelt. Jag tycker då att de har otroligt bra låtar, och jag är ganska så säker på att de är bra live.
Det var väl det, tack för din tid som du spenderade på att läsa detta värdelösa inlägg.