Endigos blogg
Tjej, 33 år. Bor i Stockholm, Stockholms län. Är offline och var senast aktiv: 30 maj kl. 04:10

Senaste inläggen
hej hej3 juni 2024 kl. 17:31
släppte ny låt 'ALL STAR'
24 januari 2024 kl. 16:47
pink n plastic <3
29 december 2023 kl. 21:56
hej hej selfie
21 december 2023 kl. 23:01
Casual Monday dollness
18 december 2023 kl. 19:11
ÄLSKAR <3
16 december 2023 kl. 22:16
Addicted to pink
13 december 2023 kl. 22:59
hej hej :*
9 december 2023 kl. 22:35
Intervjuad i Rockbladet!
4 december 2023 kl. 22:25
byggde en studio
1 december 2023 kl. 13:06
Visa alla
Fakta
Civilstatus: KärLäggning: Bisexuell
Intresse: Slåss
Bor: Kartong
Politik: Politik?
Dricker: Slush
Musikstil: J-rock
Klädstil: Lolita
Medlem sedan: 2010-05-18
Event
Endigo har inte lagt till några event än.
100%. Vi klarade det. Tillsammans med er <3333
Som de flesta av er nog vet så har mitt band Overworld haft en insamlingskampanj sedan mitten på Januari för att få ihop pengar till vår nya studioinspelning (som sker i helgen) + inspelningen av musikvideo i slutet på månaden. Allt detta skulle kosta sjukt jäkla mycket pengar - pengar vi omöjligt kan lägga ut själva.
Så vi startade en kampanj via PledgeMusic i Januari. Kampanjen gick ut på att vi sålde olika exklusiva föremål, typ signerade trumpinnar och liknande, samt även möjlighet att förboka nya singeln i olika versioner. Alla pengar från detta skulle sen gå oavkortat till att finnansiera nya inspelningen.
Igår, efter drygt en månad, låg vi på 81% och hade stått stilla där i ett par dagar. Även om vi inte visat det har vi alla haft sjuk ångest senaste dagarna av att se att den inte rör sig. Så igår prövade jag en grej. Jag startade en "meta-kampanj" som gick ut på att från 21:00 igår till 21:00 idag så skulle alla som "Pledge'ade" i kampanjen utöver den sak de köpte även få en personlig videohälsning från mig samt en liten extra överraskning som skulle följa med saken de köpte. I bästa fall tänkte jag att detta kanske skulle ge oss en procent till eller så.
Idag, den 5e Mars, nådde vi 100%.
(102% just nu till och med)
Vår kampanj lyckades.
Min meta-kampanj har gett oss 21% på ett dygn och vi har i skrivande stund fått 45 nya Pledges detta dygn. .____. <3
Alltså, ord kan inte beskriva hur sjukt glad jag är. Jag, och bandet, har seriöst varit oroliga för att inte lyckas med det här och inte ha råd med inspelningen. Självklart vet vi ju hur stark och lojal fanbase vi har, men man tänker ju alltid "what if?" liksom.
Men nu har vi nått målet.
100%.
Tack alla som stöttat oss hittills, verkligen. Ni anar inte hur bra jag mår nu.
Kommer sova som en gud i natt. <3
Kampanjen tar slut 20 April så om ni inte hunnit köpa den sak ni vill, eller förboka singeln, så finns det chans i en månad till! :)
Länk till kampanjsidan:
http://www.pledgemusic.com/projects/overworld
(jag vet att det står 99%, den uppdateras inte förrän imorgon!)
Tack~ <3