Emo_Fjortis blogg



Tjej, 29 år. Bor i Falun, Dalarnas län. Är offline

Emo_Fjortis

Senaste inläggen

Video inlägg- Saker jag stör mig på!
27 augusti 2017 kl. 09:50
GÄVLE PRIDE 2017
21 augusti 2017 kl. 20:01
dåligt samvete- Sambo
6 augusti 2017 kl. 12:09
En såndär flytt vlog
1 augusti 2017 kl. 16:40
Jag kunde slappna av
15 juni 2017 kl. 11:39
O uppskakad & ignorerad
11 juni 2017 kl. 19:02
Det var som att krama om ett sklett
17 maj 2017 kl. 16:08
En spännande titel eller nått
11 maj 2017 kl. 14:09
min bror äe ÅTERFUNNEN!
2 maj 2017 kl. 10:14
Han är fortfarande FÖRSVUNNEN!!! HJÄLP!!!
1 maj 2017 kl. 20:29
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Marina Civilstatus: Upptagen
Läggning: In the closet
Intresse: Foto
Bor: Med någon
Politik: Anti-allt
Dricker: Alkohol
Musikstil: Inte valt
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2014-09-07

Event

Emo_Fjortis har inte lagt till några event än.

Det som är bäst för MIG & inte för någon annans!

Jag är så förbannat trött på att ALLTID finnas där för andra hela jävla tiden. Att alltid ställa på andra. Att alltid göra grov jobbet när andra behöver hjälp. Jag har tycker att jag har varit tydlig med min psykiska ohälsa. Men det verkar som att jag inte har varit tydlig nog. En del har inte fattat att jag lider av psykisk ohälsa! Att jag alltid måste sätta andra före mig själv "Marian tänk på att den person har det jobbigt just nu" Ja, det är ALLTID JAG som måste tänka.
Är trött på alla som bara är ute efter att förstöra. Och hindra mig! Hindra mig till ett bättre liv. Folk som bara är ute efter att stäng in mig. Folk som bara ä själviska och inte vill inse att man måste lämna fågelboet någon gång.

Jag har nu börjar leta efter ettor. Så jag får ha något eget. Försöka bilda mig ett eget liv och inte leva efter någon annans.
Och nej... Jag & min pojkvän har inte gjort slut. Men eftersom det är så många som är ute efter att förstöra hela jävla tiden.. Så har jag tagit ett beslut om att jag måste göra det som är bäst för MIG och inte vad som är bäst för någon annans!


Logga in för att kommentera
Dramatik 30 år

Asbra att du försöker fokusera på dig. Håller tummarna för att du hittar något eget ställe där du får chansen att bara vara du, andas ut och slippa ta ansvar för andra.
Skit i haters, skit i folk som lägger sin skit på dig. Vet det är svårt, men hoppas du förstår hur jag tänker.
Försök fokusera på dig, och enbart dig ett tag nu. <3

Emo_Fjortis Tjej, 29 år

<3