EllaRoses blogg
Tjej, 24 år. Bor i Brålanda, Västra Götalands län. Är offline och var senast aktiv: 4 september kl. 23:31

Senaste inläggen
2 år i rad25 augusti kl. 23:21
JOBBA JOBBA JOBBA
19 juli kl. 23:33
Vad gör man
12 mars kl. 12:17
Min sambo
10 mars kl. 21:50
Men jag är ju "kär"
9 mars kl. 02:40
2 år är ganska kort tid
6 mars kl. 23:18
Biljävel
5 mars kl. 23:09
Grupparbete
4 mars kl. 00:55
Bankar huvudet i bordet
1 mars kl. 08:34
Eyyyy
26 februari kl. 02:15
Visa alla
Fakta
Civilstatus: UpptagenLäggning: Osäker
Intresse: Musik
Bor: Kartong
Politik: Politik?
Dricker: Öl
Musikstil: Allt
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2014-12-07
Event
EllaRose har inte lagt till några event än.
Utbildning
Nu jobbar jag och sliter för att få det att gå runt men vill ju knappast jobba i branschen hela livet då det verkar som att jag inte kan klättra i någon karriärstege.
Däremot tänker jag dedikerad en del tid åt mitt nya jobb när jag får chansen och sedan plugga vid sidan.
Har tänkt plugga så jag får klart så jag kan om jag vill välja plugga vad jag vill men idag kollade jag förbi en yrkesutbildning.
Har varit och kollat på den i två år nu och även sökt en gång så nu tror jag att det borde vara mitt mål. Jag har ju tittat på den i två år och fortfarande känns det som något jag skulle kunna jobba med och trivas.
Jag tror det blir detta, nu blir det lite jobbtid, sedan plugg och sist det stora plugget.
Ska försöka fixa ett körkort någonstans också XD
Men jag har en plan!